Coin Yorumcu

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Altcoin Yorumları
  4. »
  5. Yatırımcılar Riskli Altcoinlere Dönüyor

Yatırımcılar Riskli Altcoinlere Dönüyor

Altcoin

Yatırımcılar Bitcoin’den Çekilen Talebin, Altcoinlere Yöneltildiği Ve Bu Yatırımların Çok Riskli Olduğunu Belirtti

Önde gelen kripto para analizi yapan firma Glassnode’un Üst Düzey Yönetimi, kripto para yatırımcılarının, bitcoin üzerinde bulunan sermayelerini, altcoinlere taşıyarak daha fazla risk almaya başladığını söylüyor.

Yann Allemann, Twitter takipçilerine geçen hafta Bitcoin (BTC) sermaye yatırımların çoğunu alırken, bazı altcoinlerin de dikkat çektiğini vurguluyor.

“Geçtiğimşz haftalarda kripto paraya 193 milyon dolarlık yatırım yapıldı

98 milyon dolarlık Bitcoin girişi
87 milyon dolarlık Solana (SOL) girişi
10 milyon dolarlık Ethereum (ETH) girişi

Yatırımcılar daha riskli altcoinlere yöneliyor. Kendin için gör.”

Allemann, Bitcoin’in yatırım getirileri ile coin’lerin yatırım getirilerine oranlı metriği vurguluyor gibi görünüyor. Metrik şu aralar çok net bir düşüş yaşıyor ve bu coinlerin ciddi bir zemin hazırladığını gösteriyor.

Glassnode’s Uncharted Bites’ın en son baskısında Allemann , kurumların “kırılgan” makroekonomik zemine rağmen hala Bitcoin’e sermaye akıttığını belirtiyor .

Öte yandan Bitcoin, Grayscale Bitcoin Trust ve Purpose Bitcoin ETF’den önemli kurumsal talep gördü (Şekil 4, kırmızı alanlar). İkincisi, Opsiyonel bir riskli yatırım olarak Bitcoin için daha kuvvetli bir arzın sinyalini verdi.

 

kaynak:Glassnode
kaynak:Glassnode

 

Glassnode üst düzey yönetim kadrosuna göre,Bitcoin (BTC) için kurumsal arz , coinlere sermaye rotasyonunun başladığını gösterebilir.

“Boğa tedirginliği Bitcoin’in ötesindeki diğer kripto paralara, altcoinlere yayıldığından örnek verecek olursak ethereum,solana gibi, kripto para çapında büyük bir arz ve talebin potansiyelini görüyoruz.”

 

Coinyorumcu ile coin yorumlarına göz atın.

İlgili Yazılar