Coin Yorumcu

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Web 3.0 Haberleri
  4. »
  5. Web3 Kripto Para Reklamlarını Durduracak

Web3 Kripto Para Reklamlarını Durduracak

Web3

Web3 platformu olan Reddit, Kripto Para Reklamlarını Durdurma Kararı Aldı

Size r/cryptocurrency ve r/bitcoin alt dizinlerinin dokuz yıl önce oluşturulduğunu söylesek bize inanır mıydınız? O zamandan beri Reddit, ayda 335 milyondan fazla görüntüleme ile 500’den fazla kripto para birimi topluluğuna ev sahipliği yapıyor.

Ancak bu, her kripto reklamcısının platformda yükselişe geçtiği veya hatta hoş karşılandığı anlamına gelmez.

Reddit’in kripto reklamları ekibine liderlik eden Kuzey Amerika orta ölçekli pazar ve KOBİ büyümesi başkanı Neal Hubman, Marketing Brew’e “Kripto alanındaki her yeni girişimle çalışmaya çalışmıyoruz” dedi.

Platform, hangi şirketlerin reklam yapmasına izin verdiği konusunda dikkatlidir. Merkezi olmayan finans ve kripto para birimleriyle (kripto cüzdanları, kripto banka ve kredi kartları, kripto borsaları, NFT’ler ve NFT pazar yerleri gibi) ilgili işletmelerin, “uygun devlet kurumları ve düzenleyicilerden uygun lisans ve kayıtlara” sahip oldukları sürece reklam vermelerine izin verilir. Reddit’in reklam politikasına göre . Örneğin, ABD reklamlarını yayınlamak isteyen Amerikan kripto borsalarının ya Mali Suçları Uygulama Ağı’na (FinCEN) kayıtlı olması ya da FinCEN düzenlemelerinden muaf tutulması gerekir.

Kriptoyla ilgili bazı reklamlar tamamen yasak. Örneğin, Reddit’te kripto kredisi reklamlarına asla izin verilmez.

Ayrıca Hubman, kripto setinin Reddit’in self servis reklam hizmetini kullanamadığını söyledi. Bunun yerine, her kripto reklamvereninin, reklam yayınlamalarına yardımcı olacak özel bir temsilcisi olması gerekir; hatta platform, tamamen onlara adanmış bir satış ekibi bile oluşturdu.

Çoğunlukla, konuştuğumuz üç kripto pazarlamacısı, Reddit’in reklamcılık politikalarını gezinmeyi basit buldu. Ancak bazıları, bunun yerine organik çabalara ve diğer platformlara güvenerek platforma çok fazla para harcamak zorunda değil.

Reddit, Web3 İçin Öncü Olacak.

Web3 pazarlama ajansı Serotonin’de büyüme pazarlaması direktörü olan ve Reddit’te kripto markaları için ücretli reklamlar yayınlayan John Vance, kripto reklamlarını platformda yayınlamanın “kesinlikle” kolay olduğunu söyledi.

Vance toplantıda, “Reddit , ekstra bir ücret talep etmeden bunu ücretsiz şekilde sizin için yapacaktır” dedi. Bunun ötesinde Reddit, Vance’e göre reklam performansını birden fazla kitleyle test edebilir ve yeni ürün lansmanları hakkında geri bildirim bulabilir.

Kripto para borsası ve kripto finansal hizmetler firması BlockFi’nin baş pazarlama sorumlusu Andrew Tam, şirketin Reddit’te ücretli reklamlar yayınlamak için henüz yakın zamanda onay almasına (ve kazanmasına) rağmen, ekibinin platformun kolaylığı konusunda olumlu bir deneyime sahip olduğunu söyledi. “Sanırım şu ana kadar gördüklerimizden memnunuz. Oradaki varlığımızı sürdürmeyi planlıyoruz,” dedi Tam.

VaynerNFT’nin Yatırımdan Sorumlu Kıdemli Başkan Yardımcısı Jon Morgenstern, “Her şey düşünüldüğünde, iyi bir iş çıkardıklarını düşünüyoruz” diye ekledi. Spesifik olarak, Reddit’in Web3 dünyasına nispeten erken olduğunu ve Reddit ekibinin alan hakkındaki genel anlayışının ücretli reklam sürecini daha sorunsuz hale getirdiğini söyledi.

Fakat Web3 Bu Alanda Öncü Olmayacak

Reddit’te ücretli reklam yayınlama sürecinin bu pazarlamacılara oldukça basit görünmesi, platformda bir ton ücretli reklam yaptıkları anlamına gelmez.

Tam, Reddit’in reklam tekliflerinin Facebook, Instagram ve Twitter gibi daha yerleşik platformların yaptığı aynı “çanları ve ıslıkları” içermediğini söyledi. Reddit, ekibinin öncelik listesinin başında değil, bize söyledi. “Bunun son derece umut verici bir platform olduğunu söyleyebilirim” dedi ve BlockFi’nin aslında Reddit’te çok fazla organik pazarlama yaptığını da sözlerine ekledi.

Morgenstern ayrıca Twitter’da, hatta TikTok’ta ücretli kripto reklamları yayınlamanın daha öncelikli olduğunu söyledi ve Twitter’ın reklam platformunun bir bütün olarak Reddit’inkinden “daha olgun” olduğunu belirtti.

Ajans açısından bakıldığında, Morgenstern, müşterilerin Reddit gibi platformlarda yükselişe geçmediklerini ve daha aşina oldukları platformlarda para harcamayı kabul etme konusunda daha rahat olduklarını açıkladı.

 “Toplantıda ki herkesin gerçekten TikTok’a girip girmediği konusunda karar verilebileceğini görmek sizi heyecanlandıracak. Bunun gibi şeyler önemli.”

Ayrıca Reddit’in birçok Web3 topluluğunun platformda organik olarak pazarlamayı kolaylaştırdığını söyledi.Ve eğer olmazsa, genellikle yeniden değerlendirmek ve ücretli enjekte etmek istemezsiniz” dedi.

Morgenstern, Reddit’in sadece daha küçük bir varlığı” dedi. Ancak, kripto sektöründe bir bütün olarak ücretli sosyal medya reklamcılığı büyüdüğünde, Reddit’in payını alacağını da sözlerine ekledi.

İlgili Yazılar