Coin Yorumcu

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Bitcoin Haberleri
  4. »
  5. Tüm Paranızı Coinlerde Kaybetmeye Hazır Olun

Tüm Paranızı Coinlerde Kaybetmeye Hazır Olun

Coin

LONDRA (Reuters) – Avrupa Birliği menkul kıymetleri, bankacılık ve sigorta gözlemcileri Perşembe günü yaptıkları ortak açıklamada, tüketicilerin kripto para varlıklarına yatırdıkları tüm paralarını kaybetme riskiyle karşı karşıya olduklarını ve dolandırıcılıkların tuzağına düşebileceklerini söyledi.

Üç AB yetkilisi yaptığı açıklamada, “Tüketiciler, bu varlıkları satın alırlarsa yatırdıkları tüm parayı kaybetme konusunda gerçek bir olasılık ile karşı karşıyadır” dedi.

Coinler Zararlı Olabilir

AB makamları tarafından tüketicilere kripto varlıklar hakkında doğrudan uyarılarda bulunulduğunu ve tüketicilerin mevcut AB finansal hizmetler kanunu kapsamında herhangi bir korumaya veya tazminata başvurmaya hakkı olmadığını vurguluyor.

Düzenleyiciler, daha fazla tüketicinin, risklerin tam olarak farkında olmadan, pazarın %60’ını oluşturan bitcoin ve ethereum ve diğer altcoinler de dahil olmak üzere 17.000 farklı kripto para varlığı satın aldığından giderek daha fazla endişe duyuyor.

“Tüketiciler, sosyal medya ve etkileyiciler dahil olmak üzere yanıltıcı reklamların risklerine karşı uyanık olmalıdır. Tüketiciler, özellikle gerçek olamayacak kadar iyi görünen vaat edilen hızlı veya yüksek getirilere karşı özellikle dikkatli olmalıdır” denildi.

Açıklamada, tüketicilerin bazı kripto para varlıkları üretmek için enerji tüketiminin yüksek olduğunun ve bunun çevresel etkisinin de farkında olması gerektiği belirtildi.

 

 

İlgili Yazılar

1 Yorum

Yorumlar kapalı.