Coin Yorumcu

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Bitcoin Yorumları
  4. »
  5. Son dakika Bitcoin Yorumu

Son dakika Bitcoin Yorumu

Son Dakika Bitcoin Yorumu

Yatırımcıların Son Dakika Bitcoin Yorumu

İşte Son Dakika Bitcoin Yorumu

Yatırımcılar ABD’de sektöre ne tür bir düzenlemenin geldiğini deşifre etmeye çalışırken kripto para birimlerinin değeri Perşembe günü hızla düştü Beyaz Saray kripto para birimi endüstrisinde düzenleme için zorlamaya hazır görünüyor ve bu belirsizlik tek başına yatırımcıları ürkütüyor.

İstanbul saati ile 02.00 itibariyle, Bitcoin (BTC) son 24 saatte %6,3, Ethereum (ETH) %6,2 ve Dogecoin (DOGE) %5 düştü. Düşüş, son gün boyunca oldukça istikrarlı ve şu anda duracak gibi görünmüyor.

 

 

Biden’ın Son Dakika Hamlesi

Mevcut raporlar, Başkan Biden’ın önümüzdeki hafta çeşitli kurumlardan kripto para birimleri ve diğer dijital varlıkları incelemesini isteyen bir yürütme emri çıkaracağı yönünde. Ajanslar arasında Hazine, Devlet, Adalet ve İç Güvenlik Departmanları yer alıyor ve daha küçük ajanslardan da teknik raporlar isteniyor.

Bir endişe, geleneksel olarak para birimlerinden ve hatta borsadan çok daha değişken olan kripto para birimlerinden kaynaklanan finansal istikrar riskidir. Bu riskleri anlamak çalışmanın bir parçası olacaktır. Teknik yönler de önemli olabilir ve bu da insanların dijital varlıklarını korumaya yönelik düzenlemelere yol açabilir. Geçen yıl kripto para birimlerinde meydana gelen dolandırıcılık ve bilgisayar korsanlığı göz önüne alındığında, bu tür düzenlemeler endüstri tarafından memnuniyetle karşılanabilir.

Büyük bankaların, küçük kredi birliklerinin, risk sermayesi şirketlerinin ve halka açık şirketlerin, en azından endüstri için oyun alanını belirlemek için Washington DC’den düzenlemeler için lobi yaptıklarını gördük. Dolayısıyla böyle bir icra emri şaşırtıcı değil, ancak bazı yatırımcıların şu anda almaya istekli olmayabileceği bir risk. Herhangi bir piyasada belirsizlik kötü bir şey olarak görülür ve satışların gerçekleşmesine neden olur.

Ayrıca borsanın bugün genel olarak düştüğünü ve kripto para birimlerinin genellikle piyasa düştüğünde düştüğünü belirtmekte fayda var. Bu hareket Bitcoin, Ethereum ve Dogecoin’in bugün düşüşte olmasının bir parçası olabilir.

Şimdi ne olacak

Uzun vadede, kripto para birimleri ve kripto ekonomisi için düzenlemelerin yazılması olumlu bir şey olacak. Ancak mevcut Kongre veya yönetimin kripto dostu olup olmadığı tam olarak belli değil.

Şirketler ve yatırımcılar, uzun süredir Kongre ve Denetleme kurumları önemli kurallar yazmasını sağlamaya çalışıyor. Fakat bu sadece zorlu bir mücadele olarak haberlerimize yansıdı. Şimdi bu multi-trilyon dolarlık bir pazar olduğuna göre, siyasi liderler bunu daha ciddiye almaya başlıyor gibi görünüyor.

Uzun vadede kriptonun düzenleyici bir çerçeve almasının iyi olduğunu düşünürken, süreçte iniş ve çıkışlar olmasını bekliyorum. Piyasalar düzenleme veya belirsizlikten hoşlanmaz, bu nedenle bu beklenen yürütme emri uzun vadede kripto para birimleri için muhtemelen iyi bir şey olsa da, kısa vadeli tepki yine de olumsuz olabilir.

 

Bu haberimiz ile doğrudan bağlantılı olan dikkate almanızı önereceğimiz Son Dakika Bitcoin Haberleri için buraya göz atabilirsiniz 

 

Son dakika Bitcoin Yorumu adlı haberimiz asla yatırım tavsiyesi niteliği taşımamaktadır. Yatırım, araştırılarak yapılır.