Coin Yorumcu

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Meme Coin Yorumları
  4. »
  5. Shiba Coin Geleceği 2023

Shiba Coin Geleceği 2023

Shiba Coin Geleceği 2023

 

SHIBA Coinin Geleceği 2023

Yüzde 50 milyona yakın artış

Shiba Coin Geleceği 2023 ile başlamadan önce Shiba Coine bir göz atalım, Dogecoin’e rakip olarak çıkan “memecoin” listesinin zirvesine çıkan Shiba Inu geçen sene yüzde 50 milyona yakın olağanüstü bir artışa imza attı. Başlarda “Dogecoin trenini kaçıranlar” tarafından yoğun ilgi gören SHIB, Elon Musk başta olmak üzere pek çok ünlü ismin bu kripto paraya yönelik açıklamalarının üzerine rekor kırdı. SHIB’in en üst noktası, 28 Ekim 2021 tarihinde ulaştığı 0,00008845 dolardı.

 

Türk kripto para severlerin ilgisinde…

Shiba Inu, aynı Dogecoin gibi, bir internet mizahından yola çıkılarak oluşturulmuş bir kripto para.

 

“DOGE katili” sloganıyla SHIB, özellikle Binance’te listelendiği Mayıs 2021 sonrasında çok yoğun bir ilgiyle karşı karşıya kaldı. Ardından yapılan bazı geliştirmeler, SHIB’in “memecoin” liginden çıktığına yönelik tartışmalara yol açtı.

 

Shiba Inu 1 dolar olur mu?

Shiba Inu’nun 1 dolara ulaşması için anlık fiyatından %4.000.000 üzerinde bir artış yapması gerekiyor.

 

2021’de %49.000.000 milyon yükselen SHIB için bu sayı pek de imkansız gibi gelmese de bazı sebepler, SHIB için 1 dolar hedefinin ulaşılmaza yakın olduğunu söylemekte.

 

Shiba’nın şu anki toplam arzı yaklaşık 550 trilyon civarında. Yani şu an tüm dünyada, dolaşımda 550 trilyon tane SHIB coin bulunmakta. Shiba Inu’nun toplam piyasa değeri ise 13 milyar dolar civarı.

 

SHIB eğer 1 dolara olursa, Shiba Inu’nun toplam piyasa değeri 550 trilyon dolarlara kadar varacak.

 

Karşılaştırabilmeniz adına; kripto para piyasasının şu anda toplam değerinin 1,92 trilyon dolar olduğunu hatırlatalım. .

 

Ya diğer sebepler ne anlatıyor?

1- Elon Musk etkisi ve diğer ünlü isimlerin paylaşımları.

 

Shiba Inu’nun 2021’deki yükselişinde bazı bariz kişiler vardı. Çoğu memecoin’de olduğu gibi, bu yükselişlerin kısa süreli artış etkisi yaratabilecek uzun süreli olmayan yükselişler olduğunu gördük. Bunların başında “Elon Musk etkisi” geliyordu.

 

Günümüzde Elon hâlâ kripto para piyasası için en önemli isimlerden biri olmasına nazaran geçen yılki popülerliğini koruyamadığı görülüyor.

 

Musk’ın etkisinin azalmasında yatırımcıların bıkkınlığı önemli olsa da Elon Musk’ın geçen yılki kadar kripto para konulu tweet atmadığını da hatırlatalım. Şayet Tesla CEO’su yeniden harekete geçerse “Elon Musk etkisi” fenomeni de tekrar ortaya çıkabilir.

 

Ancak kripto para piyasasına gönül veren pek çok insan, özelliği merkezsizlik olan bu piyasada güçlü bir sembol olarak etki yaratabilmesi sebebiyle Elon Musk’a çok tepkili olduğunu da söyleyelim.

 

ShibArmy gücünü kaybediyor

 

Ünlü isimlerin desteğinin yanı sıra, SHIB’in “ShibArmy” adı verilen büyük bir topluluğu olduğunu da belirtelim. Arkasında böylesine bir güç varken “Shiba Coin geleceği 2023” adına negatif konuşmak eskiden pek de güvenli değildi. Ancak bu  kitlenin son zamanlarda etkisini sürdüremediği görülmekte.

 

“Memecoin” mi, değil mi?

 

Şaka temelli kripto paralar 2021 yılında ortalığı kırıp geçse de yatırımcı için güvenilirlik sağlayamadığı için yatırımcılar arasında çok büyük heyecan yarattığı zamanlarını kaybetmiş gibi. GameStop furyasıyla başlayan “memestock” dalgasının belki de bir eki olarak yorumlanan “memecoin” furyası, bu sebeple 2022’de bir soru işareti haline gelmiş bulunmakta.

 

Shiba Inu geliştiricileri ise son hamleleriyle kripto parayı projesi olmayan, vasıfsız memecoin sıfatından çıkarak trendin peşinden giden ve sürekli gelişen bir varlık sıfatı kazandırmaya uğraştılar. Bu emeğe yatırımcılar ve gönüllüler de katkı sağladı. Bazı şirketlerin manuel olarak SHIB yakmaya başlaması ve Metaverse alanındaki ilerlemeler bu imajı destekler nitelikte.

 

Ancak bunun da ne kadar başarılı olacağı kısmında iki görüş oluştu. SHIB’e bir memecoin olduğu için ilgi duyan yatırımcılar, bu statünün kaybolmasıyla ve heyecanın azalmasıyla safları seyrekleştirmeye başladı. Ancak öteki tarafta çok büyük şirketler, Shiba Inu’ya daha fazla güven duymaya başladı ve bu kripto parayı bir ödeme yöntemi olarak saydılar.

Shiba Coin Geleceği 2023 Bizi Neler Bekliyor ?

Ödeme biçimleri konusundaki gelişmeler SHIB’i kurtaramaz mı?

 

Newegg, Tesla, gibi büyük firmalar, SHIB’i kabul eden büyükler arasında yer almakta.

 

Ancak Shiba Inu, bir ödeme biçimi olarak kullanılabilme özelliği bakımından benzersiz değil. Bitcoin gibi başka kripto paralar  daha fazla satıcı tarafından kabul ediliyor ve bir ödeme biçimi olarak tüketiciler arasında çok daha popüler seviyede.

 

Bu da Shiba Inu’nun Bitcoin veya diğer popüler kripto paraları ödeme yöntemi olarak ardında bırakmasının çok kolay olmayacağı anlamına geliyor. Bunu yapmadan, herhangi bir kripto paranın değerlenmeye devam etmesi zor görülüyor.

 

Hiç mi olmaz?

Kripto para piyasası, belki de sürprizlere en kapalı olmayan finans piyasalarından biri. Ayrıca her sene yeni bir trend meydana çıkıyor ve yatırımcıları peşinden çekiyor. Durum böyleyken Shiba Inu gibi patlayıcılığı fazla bir kripto paranın nasıl bir yol takip edeceği, imkansızı mümkün kılabilme potansiyeli sebebiyle büyük bir bilinmezlik.

 

Kısaca, 1 dolar hedefi Shiba Inu için matematiksel ve zihinsel olarak imkansızmış gibi görünse de dalgalanmaların her zaman gündemde olacağı aşikar.

 

Shiba Coin Geleceği 2023 Sonuç: Ne yapalım?

Uzmanlar, kripto para projelerini tartarken yatırımcıların aslında çok kısa bir ilkeye bağlı kalması gerektiğini söylemekte: “Şu fiyata çıkar mı kafasından çıkın, ne kadar yararlı olduğuna dikkat edin.”

 

Shiba Coin Geleceği 2023 ile ilgili, Maddesel olmadığı için dijital paralara mesafeli yaklaşan kripto yatırım yapan insanlar, genellikle tüm kripto varlıkların gereksiz olduğunu ve “küresel güçler” tarafından bir tuşa basılarak hiç edilebileceğini söylüyor. Bu sebeple emlak ve hisse gibi daha tanınır yatırımlara yönelinmesi gerektiğini ortaya atarlar. Kriptoseverler, bu fikre genellikle tümüyle karşıdır.

 

Fakat uzman kişiler, kripto para piyasasının bu fikirden çıkarımı olduğu görüşünde: Aynı bir hisse senedini ve bir şirketi araştırır gibi çabalayıp yol haritası olmayan, zayıf ve projesiz kripto varlıklardan uzak kalmak doğru bir hamle olacaktır.

 

Bu yüzden “Şu coin x dolara çıkar mı?” sorusu önemli değil. Asıl önemli kısım faydalarıdır.

 

Bu haber yorum niteliği taşımakta, ASLA YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR. Yatırım araştırılarak yapılmalıdır.

İlgili Yazılar