Coin Yorumcu

  1. Anasayfa
  2. »
  3. NFT Haberleri
  4. »
  5. NFT Piyasası,Çocukları Unutmadı

NFT Piyasası,Çocukları Unutmadı

NFT piyasası

NFT Piyasası Çocukları Unutmadı. Çocuklar için NFT Oyunu Çıkıyor

Geçtiğimiz birkaç ay, NFT piyasasına pek de iyi davranmadı – işlem hacmi çok fazla takılmazken, kripto para birimi fiyatları tarihi bir dalış yaptığı için alana yatırılan dolar miktarı serbest düşüşte. Arka plan olarak bununla birlikte, çocuklara yönelik bir platform bir yana, bir NFT platformunu başlatmak için en iyi zaman gibi görünmeyebilir.

Yine de, NFT girişimi Cryptoys , genç kullanıcıları dijital mülkiyet ve NFT mekaniği fikirlerine maruz bırakabilecek blok zinciri tabanlı bir oyuncak şirketi kurmak amacıyla on milyonlarca dolar topluyor. Önümüzdeki birkaç ay içinde geniş çapta piyasaya sürülecek olan platform, şapkaları, güneş gözlükleri ve kriptografik olarak güvence altına alınmış benzersizliği olan şirin iri gözlü hayvan karakterleri içeriyor.

Değişmez token ticareti yapmak için kullanılan platformlar, yetişkin kullanıcıların bile gezinmesinin genellikle zor olduğunu kanıtlamıştır, bu nedenle genç kullanıcılar için bir katılım oluşturma olasılığı oldukça yıldırıcı görünmektedir. Cryptoys, Dapper Labs ile ortaklık kurarak ve platformlarını girişimin Flow blok zincirinde başlatarak bu sürtüşmenin bir kısmını ortadan kaldıracak. Dapper’s NBA Top Shot’ın üzerinde çalıştığı Flow, kullanıcıların yüksek gaz ücretleri, dolambaçlı cüzdan katılımları ve kredi kartları gibi ödeme yöntemleriyle işlem yapamama gibi NFT piyasasının ayırt edici engellerinden bazılarını atlatmasına olanak tanıyan bir blockchain-lite deneyimi sunuyor.

Öyle olsa bile, bir blok zincirini çocukların kullanması için yeterince kolay hale getirmek şu anda biraz tartışmalı, çünkü platforma kaydolan kullanıcıların 18 veya daha büyük olması gerekecek, ancak CEO Will Weinraub ebeveyn kontrollü cüzdanların olduğunu söylüyor. genç kullanıcıların platformla daha doğrudan etkileşime girmesine ve NFT piyasası hakkında bilgi edinmesine olanak sağlayacak yolda.

Weinraub, “Tüm bu web3 maksimalizminden bir adım geri atmanız gerekiyor” diyor. “Milyonlarca ve milyonlarca insanı bu yeni paradigmalara ulaştırmak için küçük adımlar atmalısınız.”

Cryptoys bu yolculukta biraz yardım alıyor. Başlangıç, TechCrunch’a, Mattel, Dapper Labs, Draper & Associates, Acrew Capital, CoinFund, Animoca Brands ve Sound Ventures dahil olmak üzere bir dizi başka ortağın katılımıyla a16z Crypto liderliğindeki 23 milyon dolarlık A Serisi turunu yakın zamanda kapattığını söyledi. Başlangıç, Ekim ayında yine a16z Crypto tarafından yönetilen 7.5 milyon dolarlık bir başlangıç ​​turunu duyurdu.

Finansman, Cryptoys’in ana şirketi OnChain Studios’a, kullanıcıların oyun yoluyla NFT kazanma şansına sahip oldukları oyunlar da dahil olmak üzere bir dizi NFT bitişik fırsatı içeren vizyonlarını geliştirmek için bir miktar sermaye sağlayacak. Weinraub, şirketin ayrıca, kullanıcıların NFT’lerle etkileşime girmesini gerektirmeyen deneyimler oluşturmayı planladığını belirtiyor; bu, başlangıç, kripto endüstrisi için pek dostane olmayan iOS gibi platformlarda daha genç kullanıcılara yaklaşmaya çalıştığı için yararlı olabilecek bir şey. – Weinraub bunun değişebileceğine inanıyor olsa da.

“Apple, bu teknolojiler ve uygulamalar hakkında nasıl düşündüklerini sürekli olarak geliştiriyor” diyor.

Çocuklar için NFT piyasası platformunun gündeme getirdiği en büyük sorulardan biri, çocukların uygulama içi satın almalarının blok zinciri tarafından düzenlenmesini neden önemsediğidir. Weinraub, platformdan platforma sıçrayan çocukların birçok dijital varlık değerinin kaybolması anlamına geldiğini ve kendi çocuklarının satın aldıkları ve yeni dijital satın alımları finanse etmekten bıktıkları oyun içi öğeleri yeniden satmakla ilgileneceğini düşündüğünü söylüyor. Weinraub, ebeveynlerin çizgi film hayvan NFT’lerine büyük meblağlar harcaması olgusunun, ebeveynlere yatırımları ve dijital mülkiyetin ne anlama geldiği konusunda çocuklarıyla bağ kurmaları için çok fazla alan bıraktığına inanıyor.

Geçtiğimiz birkaç ay içinde NFT piyasası alanına dahil olan ebeveynler için, dahil olan şirketlerin birçoğu büyük ödeme günleri görmüş olsa bile, birçok yatırımın beklendiği kadar karlı çıkmadığını söylemek doğru olur. Girişimin, NFT razzmatazz’ın tarihi bir lansman penceresini kaçırıp kaçırmadığı sorulduğunda, Weinraub, “Ürünleri piyasaya sürmek için çok daha iyi bir zaman, çok fazla yutturmaca piyasadan çekildi.”

İlgili Yazılar