Coin Yorumcu

  1. Anasayfa
  2. »
  3. NFT Haberleri
  4. »
  5. Nft Nasıl Satılır ?

Nft Nasıl Satılır ?

NFT nasıl yapılır ? Nft nasıl satılır ?

Bu sanatçıya NFT telif hakkı deniyor ve 18 milyon dolardan fazla değere sahip sanat eseri sattı. İşte bunu nasıl yaptı

Sanatçı Michah Dowbak, tarzını babasına borçlu. Sizlere Nft Nasıl Satılır ? sorularınızı yanıtlamak için bir haber niteliğinde röportaj hazırladık. Röportajımızın içeriğinde NFT satış siteleri ve NFT satış taktiklerini öğreneceksiniz.

Yapılan röportajda, ” Babam bir vitray sanatçısı, yani çocukken her zaman renk ve ışığın etrafındaydım ve onun etrafında olmanın bugün sanat tarzıma gerçekten nasıl ilham verdiğini görebilirsiniz” dedi .

Ama Dowbak vitray yapmıyor. Mad Dog Jones adı altında çalışarak, Kasım 2020’de NFT sanat sahnesine çıktı. O zamandan beri, birincil ve ikincil satışlar arasında, Dowbak’ın toplam sanat eseri, toplam işlemi izleyen Cryptoart web sitesine göre 18 milyon doların üzerinde bir değere sahip. bir sanatçı tarafından yaratılan her NFT’nin değeri.

NFT’ler veya takas edilemeyen coinler, Ethereum blok zincirinde depolanan benzersiz dijital varlıklardır. Alınıp satılabilirler, ancak para birimi olarak kabul edilmezler çünkü değiştirilemezler.

 

NFT’lerle ilgili bir hikayeyi asla kaçırmayın

NFT Nasıl Satılır ?

YAZARI TAKİP EDİN:

“Tasarım ve estetik standartlarını yüksek tutmak ve her yeni parçanın ilgi çekici olmasını sağlamak istiyorum. İlginç veya özgün olmayan bir şeyi asla yayınlamak istemiyorum. Her yeni sürümde sınırları zorlamak istiyorum” dedi röportajında.

NFT sanatçısı olarak kariyerini şu şekilde inşa etti:

Ana akım sanat dünyasında itibar kazanın

Dowbak, 2020’de NFT alanına girmeden önce, bir sanatçı olarak zaten bir isim yapmıştı.

Resmi bir eğitimi yok, ancak dijital sanat eserini Haziran 2018’de Instagram’da yayınlamaya başladı ve hızla ilgi gördü. Daha sonra Daniel Mercadante gibi popüler fotoğrafçılarla işbirlikleri yapmaya ve Montreal’den bir elektronik müzik ikilisi olan Chromeo gibi müzisyenler için işler yaratmaya başladı.

Dowbak, NFT başarısının çoğunun zaten sahip olduğu “sanatsal itibar”dan geldiğini söylüyor. Dowbak, 2019 yılında AFTERL-IFE WORLD adlı ilk sergisini Tokyo’daki Diesel Art Gallery’de açtı ve internette ve güzel sanatlar dünyasında çok ses getirdiğini söyledi . Ertesi yıl ilk NFT koleksiyonunu piyasaya sürdü.

Fortune’a “Instagram ve sanat dünyasında bu başarıya sahip olmak benim için birçok kapı açtı” dedi . “NFT’lerin patladığı gün sıfırdan başlayıp sanatçı olmadım. Zaten çok çalışıyordum ve bu çevrimiçi topluluklarda bulundum, bu yüzden bu yeni kapılar açıldığında zaten çok sayıda insan geçti.”

NFT Satış Taktikleri:

Çevrimiçi NFT topluluklarına girin

Scott Martin gibi diğer sanatçılar , Beeple dijital sanat eserini 2021’de 69 milyon dolara sattığında NFT’lerle tanışırken, Dowbak neredeyse bir yıl önce bu alana aşina olmuştu.

NFT’lerden ilk kez 2020 yazında haberdar oldu. Bir arkadaşı ona NFT pazar yeri SuperRare’in bağlantısını içeren bir e-posta gönderdi ve bu onun ilgisini çekti.

Dowbak, röportajın da bir başka başarılı NFT sanatçısına atıfta bulunarak , ” İlk Fewocious ve Beeple düşüşleri gerçekleştiğinde, Nifty Gateway ile zaten temas halindeydim” dedi “Nifty ile ilk düşüşümü aynı yılın Kasım ayında yaşadım.”

Bir pazar yeri seçin

Bir NFT satmak için onu çevrimiçi bir pazaryerinde satmanız gerekir.

Dowbak tek bir platforma bağlı kalmamayı tercih ediyor. Daha önce NFT’lerini Nifty Gateway’de sattı, ancak NFT pazarı OpenSea’nin artan önemini kabul ediyor.

Dowbak, “Artık Nifty’den her şey alınabilir ve OpenSea aracılığıyla satılabilir” diyor. Manifold’dan sanatçıların kendi eserlerini basmak için kullandıkları bir araç olarak bahsederek, “Manifold aracılığıyla bastığım ve Phillips , Christie’s ve Sotheby’s gibi müzayede evlerinde ve daha yakın zamanda doğrudan OpenSea aracılığıyla sattığım başka yayınlar da oldu” dedi. “Daha çok merkezi olmayan bir yaklaşıma inanıyorum. Tamamen tek bir platforma bağlı olmamak anahtardır.”

Dijital sanat eserinizi mint edin

“Minting” esasen bir NFT’yi nasıl yarattığınız ve dijital bir şeyin nasıl blok zincirinin bir parçası haline geldiğidir. NFT’ler basıldıktan sonra, halka açık olarak satın alınabilir, satılabilir ve takas edilebilirler. NFT Nasıl Satılır eğitiminde mint yapmadan devam edemezsiniz.

Mint  genellikle satış yapmak istediğiniz pazaryerinde yapılabilir.

Dowbak, Röportajın da “Daha önceki parçalarım Nifty Gateway aracılığıyla basılmıştı” dedi . “Ama o zamandan beri Manifold ile yaptığım akıllı sözleşmem sayesinde darphane parçalarına geçtim.”

Akıllı sözleşmeler, kimin bir NFT’ye sahip olduğunu takip eder ve ayrıca NFT’lerin ne zaman alınıp satıldığını kaydeder. Manifold Creator, sanatçıların kendi NFT’lerini oluşturmaları ve yaratıcılara ait sözleşmeleri dağıtmaları için bir araçtır . Bu, sanatçıların basılmış NFT’lerini OpenSea gibi popüler pazarlarda halka açık bir şekilde listelemelerine olanak tanırken, aksi takdirde sahip olabileceklerinden daha fazla kontrol sağlar.

NFT’lerinizi fiyatlandırın

NFT pazarına girmek ve sanat eserinizi nasıl fiyatlandıracağınızı bilmek pratik ve deneyim gerektirir. NFT Nasıl Satılır dersinin ilk adımı fiyatlandırmaktır. Aksi takdirde tozlu raflarda kaybolacaktır.

Dowbak, ilk eserinin sattığı fiyatları “mütevazı” olarak 3.000 dolar civarında tanımlıyor, ancak o zamandan beri tek bir parça için altı ila yedi rakama hükmedebiliyor.

Dowbak, röportajında yalnızca bir kopyası bulunan NFT’lere atıfta bulunarak , “İhale savaşları arttı ve 1/1’lerim 250.000 dolara satılmaya başladı” dedi “Sonra REPLICATOR 4.1 milyon dolara satıldı, bu deliceydi. Ama fiyatı piyasanın belirlemesine izin vermek için açılış teklifini her zaman 1$ olarak belirledim.”

Bir ünlü desteği çok faydalıdır

Dowbak’ın NFT endüstrisinde kendisi için böyle bir isim yaratabilmesinin bir nedeni, onun çalışmalarını benimseyen ünlüler ve bunlardan biri ünlü Formula 1 yarış arabası sürücüsü Lewis Hamilton.

Dowbak, Hamilton için özel bir gerçek hayat kaskı yarattı ve sürücü bunu 16 Temmuz’da bir Instagram gönderisinde hayranlarına tanıttı ve tasarımın 1,4 milyondan fazla görüntülenmesine yol açtı. Lewis ayrıca 3,5 milyon İngiliz izleyiciyi çeken bir yarış olan Britanya Grand Prix’si için özel kaskı da taktı .

Kask bir NFT değildi ama Dowbak’ın sanatına dikkat çekti.

Ancak herkes NFT’lerden para kazanmıyor

Hızlı para kazanma umuduyla NFT pazarına girmemeye dikkat edin.

Birçok sanatçı birkaç dakika içinde milyoner olmuş olsa da, NFT sanat ortamı, herhangi bir aceminin çabucak zengin olabileceği bir dijital altın madeni değildir.

” Yıkama ticareti ” nden Discord korsanlığına kadar çok sayıda dolandırıcılık vardır ve pahalı bir gaf yapmak inanılmaz derecede kolaydır . Dowbak harika iş çıkardı ve diğer sanatçılar da öyle, ancak NFT alanı, olduğu kadar heyecan verici ve yeni, finansal yırtıcıları da içerebilir.

 

Bahsedilen kriterleri uygular iseniz, NFT nasıl satılır ? sorunuza yanıt bulduğunuzu anlayacaksınız.

NFT ile ilgili diğer içeriklerimize göz atmak ve hangi NFT lerin değerleneceğini öğrenmek için NFT yorumları kategorimize buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz. NFT ile ilgili ve Kripto para ile ilgili eğitimlerimize de göz atmanızı tavsiye ederiz, eğitimlerimize buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

İlgili Yazılar