Site icon Coin Yorumcu

Meta Coin Çıkartıyor

Meta Coin

Meta Coin

Meta Coin Çıkartıyor

Meta , kripto para biriminden vazgeçmiş olabilir , Facebook ve Instagram’ın ana şirketi olan Meta ,yeni Financial Times raporuna göre şirket hala finans ürünlerini ile ilgileniyor ve araştırıyor.

Facebook’un ana şirketi Meta , yakında “Zuck Bucks” adlı yeni bir Meta coin oluşturabilir.

Meta, Financial Times’a göre sanal bir para birimi sistemi olacak “Zuck Bucks” adlı yeni bir finans ürününü keşfediyor olabilir .

Ayrıntılar: “Zuck Bucks” resmi isim değil, Meta çalışanlarının Meta Coin için kullandığı isim.

Ocak ayında, The Wall Street Journal’a  göre Meta, Facebook’un 2019’da kurduğu Diem Association teknolojisini bir California bankasına satacağını söylediğinde, Facebook’un kullanıcılarına kripto para birimi getirme girişimini durdurdu .

Meta Coin Hedefi Ne Kadar Olası ?

Görünüşe göre Meta’nın kurucusu, ve CEO’su Mark Zuckerberg’in adını taşıyan “Zuck Bucks” ‘isimli bir kripto para birimi olması pek mümkün değil.. Financial Times’a göre , “Bunun yerine Meta, popüler çocuk oyunu Roblox’taki Meta bu girişimin bir kısmını kendi platformlarında uyarlamaya çalışabilir.

Şirket ayrıca Facebook’ta NFT’ler yayınlamaya ve paylaşmaya çalıştığı için Meta, blockchain projelerinden tamamen uzaklaşmadı. FT , şirketin bir nota göre Mayıs ayı ortasında tam da bunu yapmak için bir pilot uygulama başlatmayı planladığını ve kısa bir süre sonra Meta’nın “NFT sahipliğine dayalı Facebook gruplarının üyeliğine ve NFT’leri yaratmak için bir başkasına” izin vermeyi test edeceğini söyledi. Financial Times daha önce kış ayında Meta’nın Facebook ve Instagram için NFT projelerini olduğunu bizlere bildirmişti bildirmişti ve Mark Zuckerberg Mart ayında NFT’lerin Instagram’a geleceğini duyurmuştu .

Buna ek olarak, Meta, örneğin Facebook gruplarına anlamlı paylaşımlar ve katkılar için ödül olarak verilebilecek “Sosyal Hediyeleri” veya “İtibar Rozletleri” araştırıyor . Ancak toplum tarafından takip edilen bir kişi, Facebook’un planlarının büyük bir hayranı gibi görünüyor: eski Twitter CEO’su Jack Dorsey .

Exit mobile version