Coin Yorumcu

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Altcoin Haberleri
  4. »
  5. Luna Coin’in Artmasının En Büyük Nedeni

Luna Coin’in Artmasının En Büyük Nedeni

Luna Coin

Luna Coin’in Son Dakika Gelişmesi

Algoritmik kararlı para ağı Terra (Luna coin) TerraUSD, son birkaç gün içinde birçok kişinin “yüzleri saran bir ralli” olarak adlandıracağı şeyi gördü. Geçen hafta için 50 dolar civarında gezindiğinden beri, Luna coin başına yaklaşık 75 dolara patladı, bu haftada yaklaşık %50’lik bir kazanç için iyi. Sadece bugün Luna, son 24 saat içinde saat sabah 11:30 ‘da %12,3 daha fazla yükseldi ve kazançlar açısından en iyi 10 kripto para biriminin tümüne liderlik etti.

Terra’nın kazançlarının çoğu, Çarşamba günkü Terra’nın istikrarlı kripto parası TerraUSD’nin (UST) 1 milyar dolarlık bir Bitcoin rezerviyle destekleneceği duyurusunun ardından geldi. Bu haber, bir çok kripto meraklısı için Luna coin e yatırım tezini derinden değiştirdi ve birçoğu bu ilan ışığında bu token hakkındaki yükseliş görüşünde.

Luna Coin Alınır Mı ?

Terra’nın algoritmik durağan parası  TerraUSD’yi durağan tutan mekanizma çok ilginç. Diğer merkezi durağan coinlerin  aksine, TerraUST Amerika doları ile desteklenmez, sadece LUNA için bir basım ve yakma işlemi yöntemiyle Amerika dolarına sabitlenir. UST’nin fiyatı durağan fiyatından düşer ve coin başına 1 doların dibine düşerse, UST Luna coin (basılan) ile takas edilebilir ve 1 dolara satılarak yatırımcılara arbitraj hasılatı sağlanır. UST’ye olan yüksek talebin daha çok Luna coin yakılması, Luna coin arzının azalması ve fiyatının artması anlamına geldiği, tersi yönde doğrudur.

Bu Bitcoin rezervinin piyasaya sürülmesinin yatırımcılar tarafından Terra ekosisteminde olan anlık artış ve anlık olarak düşüşleri azaltmaya yönelik önemli bir adım olduğu düşünülüyor. Bunun sebebi, Bitcoin’in Terra’nın(Luna coin) ekosistemi ile ilgili olarak, daha az ilgili bir varlık olarak görülmesi ve koşullar uygunsa kullanıcılar UST’yi Bitcoin’e de değiştirebilirler. Bu sebeple, bu önemli satış zamanlarında bir güvenlik duvarı olarak görülen bu Bitcoin rezerviyle daha da istikrarlı bir UST ile sonuç elde edilecektir.

Şimdi Luna Coin Artacak Mı ?

Stabilcoin alanında pazar oranı yarışında, yatırımcılar bu algoritmik istikrar mekanizmasının uzun solukta uygulanabilir olduğuna inandıkça Terra yükseliyor. Bu Bitcoin rezervinin piyasaya sürülmesi, yatırımcılar için her vakit iyi bir şey olan artan bir emniyet marjı sağlar. Son zamanlarda gördüğümüz yoğun oynaklık göz önüne alındığında, daha çok istikrar, daha azca istikrardan daha iyidir. Şu anda, Terra’nın UST jetonu, bu jetona olan talebin artmasıyla, bu görüşün geçerli olması niteliğinde LUNA’yı müspet yönde etkilemesi olası bir seçenek benzer biçimde görünüyor.

Terra’dan daha çok sevdiğimiz 10 hisse senedi
Son zamanların en çok getirilerine göre yorum yapan Uzman Analist ekibi Mart ayının temettü ve hisse senetlerini değerlendirdi incelemek istiyorsanız buraya tıklamanız yeterli. Daha fazla altcoin haber incelemek için buraya tıklamanız yeterli.

 

 

Uyarı !

Bu haberde yer alanlar sadece uzman yorum ve görüşleri olmak ile birlikte herhangi bir Yatırım tavsiyesi içermemektedir. !

İlgili Yazılar