Coin Yorumcu

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Kripto Para Oyunları
  4. »
  5. Kripto Para Oyunu Axie Infinity Hacklendi

Kripto Para Oyunu Axie Infinity Hacklendi

Kripto Para Oyunu

LONDRA, İngiltere: Kayıtlardaki en büyük kripto para soygunlarından birinde, blockchain projesi Ronin, bilgisayar korsanlarının sistemlerinden yaklaşık 615 milyon dolar değerinde kripto para çaldığını söyledi.Kripto para oyunu olan Axie infinity, bu durum ile ilgili kayda değer bir açıklama yapmadı.

Ronin, 23 Mart’ta kimliği belirsiz bilgisayar korsanlarının 173.600 ether tokeni ve şu anda 615 milyon dolar değerinde 25.5 milyon USD Coin token çaldığını, ancak saldırı sırasında 540 milyon dolar değerinde olduklarını söyledi.

Blockchain analiz firması Elliptic’e göre soygun, kayıtlara geçen en büyük ikinci kripto hırsızlığı.

NFT pazar takipçisi CryptoSlam, Ronin’in, değiştirilemez jetonlar (NFT’ler) kullanan ve tüm zamanların en büyük NFT koleksiyonu olan popüler çevrimiçi oyun Axie Infinity’ye güç verdiğini söyledi.

Bir blogda Ronin, bilgisayar korsanlarının fonları çalmak için çalıntı özel anahtarlar kullandığını ve “Suçluların adalete teslim edilmesini sağlamak için çeşitli devlet kurumlarıyla doğrudan çalışıyoruz” dedi.

Kripto para oyunu geliştiren aynı zamanda cüzdan geliştiren firmadan ilk açıklama

 

Kripto para oyunu geliştiren ve firmada ekibin lideri olan bir yetkilinin attığı tweet ile, Ronin, kullanıcılarının şu anda ağda para çekemediklerini veya para yatıramadıklarını kaydetti.

Fonların çoğu hala bilgisayar korsanının dijital cüzdanında olmasına rağmen, çalınan fonları izlemek için büyük blockchain izleyici Chainalysis ile çalıştığını ekledi.Bu durum kripto para oyunu olan axie infinity ekonomisini etkileyeceğini öngörebilmek mümkün.

Geçen ay, Jump Trading’in kripto para birimi kolu, rekordaki en büyük kripto soygunlarından biriyle vurulduktan sonra kripto platformu Wormhole’a 320 milyon dolardan fazla parayı geri yüklediğini söyledi.

Ağustos 2021’de, şimdiye kadarki en büyük kripto soygunundan sorumlu bilgisayar korsanları, DeFi sitesi Poly Network’ten çalınan 610 milyon doların neredeyse tamamını iade etti.

2018 yılında, Tokyo merkezli Coincheck platformundan yaklaşık 530 milyon dolar değerinde dijital token çalındı.

Aynı zamanda Ronin,kripto para oyunu Axie Infinity’nin sahibi olan Singapur merkezli oyun stüdyosu Sky Mavis tarafından geliştirildi.

Kripto para oyunlarının nasıl oynandığı ve nasıl coin kazanıldığını öğrenmek için eğitimlerimize göz atabilirsiniz.

İlgili Yazılar