Coin Yorumcu

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Blockchain Haberleri
  4. »
  5. Kripto Para Madenciliği Hisseleri Yükseliyor !

Kripto Para Madenciliği Hisseleri Yükseliyor !

Kripto para madenciliği

Bu altı Kripto Para Madenciliği hissesi bugün %8,5 ile %18,4 arasında kazançlar görüyor.

Peki Kripto Para Madenciliği Neden Yükseliyor ?

Kripto madenciliği merak uyandırıcı olduğu kadar değişkendir ve birçok yatırımcı bugün bu oynaklığı sergilemektedir. Bununla birlikte, bu yılki fiyat hareketinin çoğunun aksine, bugünün çoğu büyük kripto madenciliği şirketi arasındaki hamleler yönlü olarak olumlu.

ET 11:30 itibariyle, çoğu büyük kripto madenciliği hissesi daha da yükseldi. Kazanç açısından başı çekenler sırasıyla %18,4 ve %17,4 değer kazanan Bit Digital  BTBT % 13,41 ) ve Riot Blockchain  RIOT % 14,64 ) oldu. Hut 8 Mining  HUT %7.55 ) , Bitfarms  BITF %8.18 ) ve Hive Blockchain  HIVE %9.18 ) de dünkü kapanıştan bu yana %10,5 ila %13,5 arasında değişen kazançlar gördü. Ve hatta Çin merkezli kripto para madenciliği ekipmanı üreticisi  Canaan CAN %3.16 ) bu sabah %8.5 kazanç gördü.

Bu hareketler, Bitcoin  fiyatlarını stabilize ederek yönlendiriliyor gibi görünüyor  . Bu hafta yatırımcılar, token başına 21.500 dolar civarında olan Bitcoin fiyatında geniş bir toparlanma gördü. Bu, Bitcoin’in geçen yılki token başına yaklaşık 69.000 dolarlık zirvesinden çok uzak. Bununla birlikte, bu seviye aynı zamanda Bitcoin’in geçtiğimiz hafta sonu gördüğü 52 haftanın en düşük seviyesi olan 17.708 $’dan %20’den fazla bir yükselişi temsil ediyor.

İlginç bir şekilde, Bitcoin’in son günlerde bu hafta sonu en düşük seviyelerinden ralli yoluyla gördüğü güçlü fiyat hareketi, kripto madenciliği sektörü için daha fazla düşüş haberini gölgede bıraktı. İran hükümetinin, ülkenin elektrik şebekesini istikrara kavuşturmak amacıyla ülkenin kripto madencilerine verilen gücü azaltma planını açıkladığı bildiriliyor.

Peki Sonra ?

Bitcoin madencileri (ve kripto para madencilikle ilgili hisse senetleri), Bitcoin’in fiyat hareketlerinden büyük ölçüde etkilenir. Yükselen bir coin fiyatı ortamında, madenciler orantısız olarak daha yüksek karlar elde ediyor. Bunun nedeni, bu şirketlerin gelir akışlarının neredeyse tamamen Bitcoin’den oluşması ve maliyetleri ABD doları olarak sabitlenmesidir. Bu nedenle döviz kurları önemlidir ve bu, kripto para madenciliği ile ilgili hisse senetlerinin çoğu için açıkça en önemli döviz kurudur.

Ek olarak, kripto para madencileri, altyapılarına yatırım yapmak için daha fazla teşvike sahip ve kripto madenciliği ile Canaan gibi komşu hisse senetlerinin paylarını artırıyor. Gelgit yükseldiğinde, bu grup için harika. Tabii ki, piyasadaki fiyat hareketi son zamanlarda aşırı düşüş gösterdi ve bu hisse senetlerinde büyük indirimlere yol açtı. Bu nedenle, bazıları bugünkü rallinin dipten bir sıçramaya bağlı olduğunu da öne sürebilir. Bu sıçramanın sürdürülebilir mi yoksa ölü kedi türünden mi olduğu görülecek.

kripto para madenciliği hisse senetlerindeki bu etkileyici hamle, kenardan kripto izleyen yatırımcılar için ilgi çekici bir hikaye sunuyor. Kapitülasyonun nihayet kripto diyarında tutulup tutulmadığına dair sorular artık çok fazla. Gerçekten de, piyasa dibe yaklaşıyorsa, bu yüksek riskli, yüksek yukarı yönlü hisse senetleri çekici görünmeye başlayabilir.

Küresel düzenleyici ortam belirsizliğini koruyor olsa da, hala bazı spekülatörlerin olduğu açık. Belki de “daldırma satın al” ölmemiştir. En azından bugün herkes ripi satmıyor. 

Bakalım bugünkü hamle ileriye taşınabilecek mi?

İlgili Yazılar