Coin Yorumcu

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Eğitim
  4. »
  5. Kripto Para 101: İşte Uzmanlarından Dersler

Kripto Para 101: İşte Uzmanlarından Dersler

Kripto para 101

 

Uzmanlarından Kripto Para Başlangıç Eğitimi, Kripto Para 101:

Bazıları kripto para birimlerinin internetin ve dolayısıyla dünyanın geleceği olduğunu söylüyor. Super Bowl(Amerikan Futbolu final maçı) sırasında reklamlar öne çıktı ve çok fazla kafa karışıklığının yanı sıra çok fazla vızıltı yarattı. İşte Kripto Para 101’iniz.

Super Bowl 56 sırasında, muhtemelen yüzen bir QR kodu olan bir reklam gördünüz. Taradıysanız, ücretsiz Bitcoin için bir promosyon aldınız. Bu, bazılarının dijital altın dediği dijital paradır.

Unbanked’in CEO’su Ian Kane ,

“Bitcoin, son on yılın en iyi performans gösteren varlığı oldu. Sebebi şu: Dışarıda sınırlı miktarda bitcoin var, 21 milyon var” dedi .

İlk kripto para birimi olan Bitcoin fikri 2008’de ortaya çıktı. “Sansürsüz Kripto” sunucusu ve Decentral Publishing’in CEO’su ve başkanı Michael Herne açıklıyor.

“Kripto kısmı kriptografiden geliyor, temel olarak her şeyin karıştırıldığı, böylece çok güvenli ve çok özel olduğu anlamına geliyor” dedi.

Kripto Para çevrimiçi olarak şifrelenir, yani yetkisiz kullanımı önlemek için kodla kilitlenir. Geleneksel paranın aksine, herhangi bir hükümet veya yerleşik kuruluş tarafından desteklenmez.

 

Geleceğin Global Para Birimi Sadece Kripto Paralar Olacak

Hearne, “Ortada kimse yok, sadece eşler arası” dedi.

Dünyanın herhangi bir yerindeki herhangi biriyle doğrudan değiştirebilirsiniz. Ve bankaların yerine, çevrimiçi bir kullanıcı topluluğu, koddan oluşan çevrimiçi, halka açık bir defter olan blok zinciri adı verilen bir şey üzerinde doğrular, kaydeder ve yönetir.

Ve yine, Bitcoin söz konusu olduğunda, yalnızca sınırlı bir miktar vardır ve hiç kimse bundan daha fazlasını yapamaz.

Kane, “Bitcoin gibi varlıklara enflasyona karşı bir önlem olarak uzun vadeli bir yatırım değeri olarak bakan gerçekten zeki insanlar var” dedi.

Kripto para birimleri, talep arzdan daha yüksek olduğunda değer kazanır ve yalnızca insanlar istediği sürece değere sahip olduklarına dikkat edin. Ancak Tesla’nın Elon Musk’ı ve yatırımlarının %80’ini bunun oluşturduğunu iddia eden milyarder Mark Cuban gibi yüksek profilli inananları var.

Birçoğu, harekete geçmezseniz, kaçırdığınızı söylüyor.

Kane, “Kişisel olarak, tutulması gereken yanlış bitcoin miktarının sıfır olduğuna inanıyorum” dedi.

Kripto para birimi satın almak veya yatırım yapmak için QR kod Super Bowl reklamının arkasındaki şirket olan Coinbase gibi bir borsayı kullanabilirsiniz .

 

“İnsanlara varlıklarının değerini (Bitcoin, ethereum, diğer birçok farklı dijital para birimi) alma yeteneği veriyoruz. Bunları Visa banka kartıyla eşleştirilmiş bir cüzdana yatırın. masanız, yiyecekleriniz, Netflix’iniz için ödeme yapabilirsiniz, tüm harika şeyleri yapabilirsiniz” dedi.

 

Uzmanların Altın Değerinde Bir Uyarısı Var

Ancak piyasanın aşırı oynaklığı göz önüne alındığında, her iki uzmanın da yeni başlayanlar için sert bir uyarısı var.

Kane, “Gerçek risk ve gerçek kayıplarla karşı karşıya kalabilirler, bu yüzden her zaman yavaş başla derim” dedi.

Hearne, “Bir şeyleri ayarlamak ve nasıl çalıştığını görmek için çok küçük bir miktar para koyun” dedi.

Ayrıca kripto para birimlerinin uzun vadeli kazanç arayan yatırımcılar için en iyisi olduğunu ve araştırmanızı yapmanız gerektiğini söylediler. Bir sonra ki Kripto Para 101 eğitiminde görüşmek üzere !

 

Detaylı ve En Güncel Bitcoin Haberleri ve Uzmanların Bitcoin Yorumları için sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Yazılar