Coin Yorumcu

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Ethereum Haberleri
  4. »
  5. Ethereum Yükselir Mi ?2025’e Kadar Zengin Olabilir misiniz ?

Ethereum Yükselir Mi ?2025’e Kadar Zengin Olabilir misiniz ?

Ethereum Yükselir mi ve 2025’e Kadar Trilyon Dolarlık Bir Kripto Para Birimi Olabilir Mi ?

 

Ethereum Yükselir mi?

Ethereum’un 8 Kasım 2021’deki tüm zamanların en yüksek seviyesinden, coin başına 4.627 dolar veya toplamda 569 milyar dolar değerinde teorik bir hamleyi düşünebilirsiniz. Oradan, Ethereum %76 daha fazla yükselerek 1 trilyon dolara ulaşabilirdi.

Ancak son üç ay zorlu geçti, çünkü her türden yatırımcı kripto para birimleri ve büyüme hisseleri gibi yüksek riskli seçeneklerden uzaklaştı. %40’lık bir düşüşün ardından, Ethereum blok zinciri ağının tokeninin bugünün fiyatlarından tam bir trilyon dolara ulaşması için kabaca %187 kazanması gerekiyor.

Bu nedenle, yaklaşık üç yılda neredeyse üç katına çıkan Ethereum fiyatlarına bakıyoruz. Tarihsel olarak konuşursak, bu temizlemek için oldukça düşük bir çubuktur. Token, örneğin, Kasım ayının zirvesinden gelen %40’lık düşüş de dahil olmak üzere, son üç yılda %2.260 kazandı. Farklı bir açıdan bakıldığında, Ethereum son 13 ayda kabaca %187 değer kazandı. Tabii ki, yolculuk sorunsuz olmadı, ancak Ethereum’un buradan 1 trilyon dolara ulaşması için gereken hareket şu ana kadar oldukça yaygındı. Ve tüm kripto para teknelerini kaldıran sektör çapında yükselen bir dalgadan daha fazlasıydı. Ethereum bu neredeyse üçe katlanan kazancı elde ederken, daha büyük akran Bitcoin kabaca borsa ile aynı doğrultuda sadece %24 arttı.


Peki Ethereum neden bu büyük sıçramayı yapsın?

Ethereum tokeninin arkasında birkaç önemli fiyat artırıcı kuyruk rüzgarı var.Dolayısı ile Ethereum yükselir mi ? sorusunun cevabı burada saklı.

  • Ağ, blockchain sisteminin yavaş ve pahalı olma itibarına son vermesi gereken birkaç teknik değişiklik yapıyor. Eskiden Ethereum 2.0 olarak bilinen yükseltme 2023’te tamamlanacak ve en önemli değişiklikler şu anda 2022’nin ikinci yarısı için planlanıyor.
  • Ethereum, akıllı sözleşme platformlarında pazar lideridir ve ona daha küçük rakiplere göre sağlam bir ilk hamle avantajı sağlar. Akıllı sözleşmeler, karşılıksız tokenler (NTF’ler) , merkezi olmayan finans sistemleri(DeFi) ve diğer Web3 teknolojilerinde çok önemli bir bileşendir.
  • Yerli kripto para piyasası henüz tam olarak işlevsel bir düzenleyici sisteme sahip değil. Kanun koyucular, tüketiciler, finans uzmanları ve kripto para destekçileri, vergilendirme, ticaret kısıtlamaları, gizlilik gereksinimleri ve daha fazlasıyla ilgili uygun kurallar dizisi için yaygara koparıyor. Şimdilik, Ethereum varlıklarınız, hisse senetleri veya gayrimenkul gibi yatırım yapılabilir varlıkların dijital bir versiyonu olarak değerlendiriliyor. Bazıları bunun yerine tamamen farklı bir sahiplik ve vergilendirme kuralları dizisiyle alternatif bir para birimi olarak görülmesi gerektiğini söyleyebilir. Yasal çerçeveyi sabitlemek , gerçek kurallar ağır olduğu ortaya çıksa bile, yalnızca Ethereum ve arkadaşları için iyi olabilir .
  • Google Trends’ten alınan verilere göre, genel olarak kripto para birimlerine ve özel olarak Ethereum’a yönelik kitlesel pazar ilgisi geçen yıl boyunca yüksek ve istikrarlıydı. Bununla birlikte, kripto fiyatları yükselen ve düşen çevrimiçi arama hacimleriyle paralel olarak yükselme ve dalgalanma eğilimindedir ve Ethereum, 2021 Mayıs’ından bu yana Google aramalarında bir artış görmedi. Kamu söylemi dikkatini tekrar Ethereum ve diğer kripto paralara çevirirse isimler, Ethereum fiyatlarında başka bir artış görmeliyiz. Yukarıdaki noktalardan herhangi biri bu ağızdan ağza etkiyi tetikleyebilir.

 

Bu konu da ethereum yorumlarım ise;

Yasal ve düzenleyici süreçlerin tekerleklerini taşlamasını beklemek için nefesimi tutmazdım, ancak diğer üç fiyat artışı her an alev alabilir. Özellikle, Ethereum’un teknoloji yükseltmeleri, 2023’ten geç olmamak üzere tam olarak yürürlüğe girmelidir. Bu olayın bazı olumlu yönleri muhtemelen Ethereum’un tokenlerine yansıtılmıştır, ancak henüz tam etkiyi görmedik.

Yani evet, Ethereum’un piyasa değerinin 2025 yılına kadar 1 trilyon doları ve muhtemelen büyük bir farkla aşmasını bekliyorum. Ethereum ağının büyümesi gereken bazı şeyler var ve yatırımcılar bu yapıcı süreçten yararlanabilmelidir.

İlgili Yazılar