Coin Yorumcu

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Metaverse Haberleri
  4. »
  5. En Değerli Metaverse Destekleyen Coinler

En Değerli Metaverse Destekleyen Coinler

Metaverse Destekleyen Coinler

En İyi 3 Metaverse Kripto Para: Satın Aldınız mı?

İşte en değerli Metaverse destekleyen coinler !

 

Geçen yılki en sıcak konulardan ikisi kripto para birimleri ve metaverse oldu. Yatırımcılar çok para kazanma umuduyla her ikisine de akın etti.

Ancak bu iki alan birbirini dışlamaz. Uygun şekilde adlandırılmış metaverse kripto para birimleri ile aynı anda hem kripto para birimlerine hem de metaverse yatırım yapabilirsiniz.

Yine de metaverse bağlı her dijital nitelik dikkate alınmaya değer değildir. İşte piyasa değerine göre en iyi üç metaverse kripto para birimi – ve şu anda satın almak için akıllıca seçim olup olmadıkları.

1. Decentraland 

Decentraland (MANA), 5,6 milyar dolarlık piyasa değeriyle şu anda en büyük metaverse kripto para olarak yer alıyor. Aralık ayından itibaren önemli düşüşüne rağmen, MANA coini, son 1 yılda iki katından fazla artış yakaladı. Metaverse destekleyen coinlerin başında MANA geliyor.

Decentraland, En değerli kripto para olması ile birlikte, aynı zamanda ilk merkezi olmayan sanal dünyadır,Kullanıcı bilgilerini blockchainde saklayan bir merkez ile geliştirilmiştir. Dağıtık sistem kullanılmaktadır. Merkezi Olmayan Özel Kuruluş (DAO) , özellikle kullanıcıların sanal arazi satın almasına ve satmasına izin veren LAND sözleşmesi de dahil olmak üzere, Decentraland metaverse’yi yönlendiren önemli akıllı sözleşmelere sahiptir.

Kullanıcılar interaktif oyunlar geliştirerek, reklamlara izin vererek ve daha fazlasını yaparak LAND’lerinden para kazanabilirler. Decentraland’ın yerel MANA simgesi, metaverse kripto para birimidir. MANA, elbette LAND satın almak için kullanılabilir, aynı zamanda Decentraland pazarında profil fotoğrafları, kullanıcı adları, giyilebilir ürünler ve diğer öğeleri satın almak için de kullanılabilir.

2. Sandbox

Sandbox (SAND), Decentraland’ın çok gerisinde kalmaması gözümüze çarpıyor. 2 numaralı metaverse kripto para şu anda 4,5 milyar dolarlık bir piyasa değeri var. Ancak Sandbox, son 1 yılda Decentraland’den çok daha büyük bir artış yakaladı ve yerel SAND coini %1.670’e yakın yükseldi!

Decentraland gibi, Sandbox da bir “DAO” modeli kullanan sanal gerçeklik dünyasıdır. Ayrıca Decentraland gibi, Ethereum blokchaini üzerinde geliştirmiştir . Bu blokchain, sanal arazi ve diğer varlıkları satın almak için akıllı sözleşmeleri(smart contacts) desteklemektedir.

Ancak bu iki metaverse arasında bazı farklılıklar vardır. En belirgin olanı, Sandbox’ın yerel para birimi olarak SAND coini kullanmasıdır. Sandbox ayrıca, işlem ücretlerini(vergilerini) düşürecek ve işlem hızlarını artıracak olan Polygon’un katman-2 çözümüne geçiş yapıyor.

3. Axie Infinity

Axie Infinity (AXS), 3,7 milyar dolarlık piyasa değeri ile metaverse kripto para birimleri arasında üçüncü sırada yer alıyor. AXS coini, %2,840’tan fazla kazançla son 1 yılda ilk üçün en iyi performans göstereni oldu.Metaverse destekleyen coinlerin en çok talep göreni ve kazandıranı Axie Infinity

Axie Infinity ile en büyük iki kripto metaverse arasında birkaç benzerlik var. Axie Infinity, Ethereum blokchain üzerine inşa edilmiştir. Decentraland ve The Sandbox gibi, Axie Infinity de sanal dünyasında para birimi olarak kullanılan kendi yerel coinine (AXS) sahiptir.

Ancak, Axie Infinity en iyi iki rakibinden daha fazla kripto para oyun üzerine. Oyuncular, savaşa girebilecekleri, üreyebilecekleri ve satabilecekleri “Axies” olarak bilinen hayvanları satın alırlar. Eksenleri içinde savaşarak gelir elde ederler.Ekim ayında gelen bir güncelleme ile kendine endekslediği Ronin ağı(Ron) üzerinden düşük gaz ücretleri ödeyerek transfer işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

satın alıyorlar mı?

Uzmanların coin yorum ve tahminleri;

Bu metaverse kripto paraların üçü de erken yatırımcılara şimdiye kadar bol miktarda para kazandırdı. Peki yatırımcılar hala ellerinde tutuyor ve satın alıyorlar mı? Bence kesin bir “belki.”

Bu tokenların ne kadar yükseleceği, metaverse ileriye dönük kullanıcıları ne kadar iyi çektiğine bağlıdır. Decentraland ve The Sandbox , oyunlar ve metaverse teknolojileri arasında en çok ilgiyi çekiyor gibi görünüyor . Adidas ve Samsung gibi büyük şirketlerin bu metaverse platformlarında sanal arazi satın alması cesaret verici.Bu ivme süreklilik sağlayabilir veya önümüzde ki yıllar boyunca arz ve talep artabilir.

Başka bir bakıştan bakarsak, Decentraland, The Sandbox veya Axie Infinity’nin uzun vadede metaverse’de en çok gelir sağlayan ve en iyi dizayn edilmiş,talep görün kripto para veya coin olmasının bir kesinliği yok. Birden fazla teknoloji devi, metaverse’e hükmetmeyi umuyor. Denemeleri başarılı olursa, mevcut metaverse kripto liderleri de devam edebilir.

Risk almak isteyen yatırımcılar, bu üç kripto para biriminde de ufak yatırımlar yapmayı düşünmek isteyebilirler. Fakat risk almamak isteyen yatırımcılar için uzak durmak daha iyi olabilir.Metaverse destekleyen coinlerin önümüzde ki dönemlerde çoğalacağını tahmin etmek çokta zor olmasa gerek.

 

Eğer ilginizi kripto para kazandıran oyunlar çektiyse buraya tıklayarak gidebilirsiniz. Son dakika bitcoin yorumları için ise buraya tıklamanız yeterli.

 

Metaverse destekleyen coinler adlı haberimiz yatırım tavsiyesi niteliği taşımamaktadır. Yatırım,araştırılarak yapılır.

İlgili Yazılar