Coin Yorumcu

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Altcoin Haberleri
  4. »
  5. Elon Musk’tan Altcoin Yatırım Tavsiyesi 2022

Elon Musk’tan Altcoin Yatırım Tavsiyesi 2022

altcoin yatırım tavsiyesi 2022

Elon Musk’tan Altcoin Yatırım Tavsiyesi 2022

Elon Musk gene yapacağını yaptı, twitter üzerinden altcoin yatırım tavsiyesi 2022 güncel bir tweet ile kripto para severleri mutlu etti. Bitcoin , Ethereum ve Dogecoin gibi altcoin veya memecoinler, Elon Musk’ın kripto paralarını satma niyeti olmadığını açıklamasının ardından kısa bir fiyat artışı gördü .

Dünyanın en zengin insanı, daha önce önemli bir değere sahip olan tek şeyin kripto para varlıkları ve şirketlerindeki hisseler olduğunu açıklamıştı.

SpaceX ve Tesla CEO’su, kendisinden “The Dogefather” ve “CEO of Dogecoin” olarak bahsederek, mizahi içeriklerden ilham alarak kripto para biriminin en önde gelen savunucularından biri oldu .

Çoğunlukla Twitter aracılığıyla dogecoin’den bahsetmesi, 2021’de fiyatını yeni rekor seviyelere yükseltmeye yardımcı oldu ve geçen Mayıs Cumartesi Gecesi Canlı’daki görünümü sırasında dogecoin’e birden fazla atıfta bulunduğunda 0,73 doların üzerine çıktı.

O zamandan beri yaklaşık 0.11 dolara düştü ve 15 milyar doların biraz üzerinde bir piyasa değeriyle dünyanın en değerli 13. kripto para birimi oldu.

Kayıplara rağmen – genel kripto para piyasası son altı ayda yaklaşık 1 trilyon dolar düştü – teknoloji milyarderi kripto para birimini satma niyetinin olmadığını ve bunun yüksek enflasyon zamanlarında daha iyi bir değer saklama aracı olduğuna inandığını söyledi.

[jet_blockquote]”Genel prensip olarak, bu bağlamda tavsiye arayanlar için, fiziksel olarak kaliteli,iyi ürünler yaptığını düşündüğünüz şirketlerde, firmalarda bir “ev” veya “hisse senedi” gibi somut şeylere sahip olmak, enflasyonun yüksek olduğu zamanlarda dolardan daha iyidir” diye tweet attı.[/jet_blockquote]

“Bitcoin, Ethereum veya Doge (ya da değeri ne ise) hala sahibim ve satmayacağım.”

Tweet’i takip eden dakikalarda, üç kripto para biriminin tamamı yüzde 4-10 arasında bir artış gösterdi.

 

Onun yorumları, bitcoin ve diğer önde gelen kripto para birimleri için belirsiz bir zamanda geldi ve ABD, geçen hafta Başkan Joe Biden’in bir icra emrini takiben kendilerine rakip olabilecek kendi dijital para birimini geliştirmek istiyor.

Avrupa Birliği parlamenterleri de Pazartesi günü, yeni birimler oluşturmak için enerji yoğun çalışma kanıtı protokolleri kullanan kripto para madenciliğini yasaklama önerisini oylamaya hazırlanıyor.

 

 

 

 

Elon Musk’tan Altcoin Yatırım Tavsiyesi 2022 adlı haber yatırım tavsiyesi niteliği taşımamaktadır. Ünlü yazarların,iş adamlarının tweetlerini alıntılayarak hazırlanmış bir haberdir. Yatırım, araştırılarak yapılmalıdır. Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

İlgili Yazılar