Coin Yorumcu

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Blockchain Haberleri
  4. »
  5. Blockchain Kullanım Alanları

Blockchain Kullanım Alanları

blockchain kullanım alanları

Blockchain kullanım alanları

Blockchain kullanım alanları, kuruluşundan ve yıkıcı potansiyeller için birçok fırsatın ortaya çıkmasından bu yana, birçok zihnin arkasındaki soru çoktur. Bu makale, bu acil soruların bazılarına cevap vermeye odaklanmıştır. Eğitim sektöründe, endüstri henüz büyük etkiler yaşamamıştır. blockchain teknolojisinin birçok entegrasyonu olmuştur.

Bugün bu teknolojinin yükseköğretimde herhangi bir uygulaması oldu mu?

Evet, dünya çapında, özellikle akademik kimlik bilgilerinin, özellikle sertifikaların ve derecelerin gerçekliğinin doğrulanması için sistemlerinde blockchain teknolojisini test etmeye başlayan bir avuç kolej var. Blockchain gerçekten etkili olabileceği yükseköğretimin bu yönlerinden biri, çünkü dünyadaki yüksek öğretim sistemlerini rahatsız eden çok güçlü sorunlardan biri belgelerin tahrif edilmesidir.

Bunun dışında, yükseköğretimin istikrarını ve kalitesini sağlamak için blockchain’in sisteme entegre edilmesinin başka yolları da olmuştur. Bu yollardan biri, kimlik bilgilerini vermek için blockchain teknolojisinin kullanılmasıdır; Bu şu anda Avustralya’daki Melbourne Üniversitesi’nde uygulanmaktadır. Blockchain’in bu alandaki uygulaması sadece kimlik bilgilerinin gerçekliğini sağlamak değil, aynı zamanda bu kurumdaki öğrencilere öğrenim kurumlarından gelen kayıtlara erişmelerini sağlamak ve böylece iş aradıklarında ortak işverenlere kolayca sunulabilmelerini sağlamaktır.

Geleceğe baktığımızda, blockchain’in yüksek öğretim kurumlarını hala değiştirip geliştirebileceği başka yollar var mı?

Yukarıdaki blockchain’in uygulamaları, her halükarda, yükseköğretimin iyileştirilmesinde verimli olacaktır. Bu yollardan en önemlisi ‘nin kampüslerde ödenmesi, bunu zaten yapan bazı kurumlar var, Georgia ınstitute of technology Bitcoin’i kampüste öğrenim ücreti olarak kabul ediyor.

Ayrıca, blockchain kullanımı, farklı disiplinler arasındaki işbirliğini daha derin bir düzeyde destekleyerek, bilginin aktarılmasını çevreleyen sistemler ve uygulamalarla ilgili olan pedagojiyi de geliştirebilir.

Bunlara ek olarak, blockchain’in sisteme bu kadar fazla potansiyel sunmasının birkaç yolu daha var:

Verilerin doğrulanması

Özellikle öğrencilerin büyük bir sayı içerir, bu alanda blockchain kullanarak sadece doğrulama veri cumbersomeness azaltmak, aynı zamanda imkansız değiştirilmez yapacak değil, Veri Doğrulama, oldukça zorlaştırmaktadır verileri en yüksek öğretimde tüm yoksa hala kağıt üzerinde.

Veri yönetimi

Bu diğer alan birinciye oldukça benzer, ancak bu, verilerin doğrulanmasından ziyade nasıl yönetildiğini içerir. Her yıl binlerce öğrenci dünyanın dört bir yanındaki farklı yüksek öğretim kurumlarına dökülüyor ve tüm bu veriler işlenmeli, fakülteden fakülteye taşınmalı, bu da çok fazla iş ve maliyet gerektiriyor. Oysa bu alanda blockchain teknolojisi uygulandıysa, veriler şu anda etraflarını saran bürokrasilerden geçmek zorunda kalmadan çok kolaylıkla toplanabilir ve alınabilir.

Dijital tanımlama

Yüksek öğretim kurumlarında ve benzeri diğer kurumlarda, şu anda çalıştırılması maliyetli ve doğrulanması kolay olmayan dijital kimliğe artan bir ihtiyaç vardır. Blockchain dijital kimliğe uygulandığında veya uygulandığında, kimlik maliyetini düşürecek ve kimliklerini tahrif eden kişilerin bu durumdan kolayca kurtulamamasını sağlayacaktır. Bahsedilen bu maddelerin hepsi blockchain kullanım alanlarını yaygınlaştırıyor

 

Blockchain kullanım alanlarından en çok popüler olan metaverse haberlerine göz atmak isterseniz buraya tıklamanız yeterli

İlgili Yazılar