Coin Yorumcu

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Bitcoin Haberleri
  4. »
  5. Bitcoin 2022 Fiyat Tahmini ?

Bitcoin 2022 Fiyat Tahmini ?

Bitcoin 2022 Fiyat Tahmini

Bitcoin 2022 Fiyat Tahmini, 200.000 Doları Yakalayabilir mi?

 

CoinMarketCap.com’a göre Bitcoin (BTC), bu yazı itibariyle 827 milyar dolardan fazla olan piyasa değerine göre en büyük kripto paradır . Geçen yıl Bitcoin , %60’lık saygın bir fiyat artışına sahipti, ancak şu anda 8 Kasım 2021’deki tüm zamanların en yüksek seviyesi olan yaklaşık 67.000$’dan %35’lik bir düşüşle işlem görüyor.

En değerli ve yerleşik kripto para birimi olarak çok fazla dikkat, eleştiri ve spekülasyon çekiyor – ve haklı olarak. Bitcoin gözlemcilerinin kafasındaki en büyük soru, “Bitcoin 2022 Fiyat Tahmini ?” ve ” 1 bit coin kaç tl” sorularını çok işitiyoruz.B

Hiç kimse kesin olarak bilmese de, son zamanlarda Bitcoin fiyat tahminlerini tartan birkaç analist var.

İşte Uzmanların Bitcoin 2022 fiyat tahmini

Analistler, Bitcoin’in fiyatının 2022’de 10 bin ila 318 bin dolar arasında olacağını tahmin ediyor

Cryptocurrency analistleri ilginç, inatçı bir gruptur. İki hafta önce Insider.com’da (eski adıyla Business Insider ) yayınlanan bir makale, yatırım bankacılığı analistlerinden gelen aşağıdaki bitcoin 2022 fiyat tahmini aktardı: Goldman Sachs, BTC’nin 2022’de 100.000 dolara ulaşacağını tahmin ediyor; JPMorgan geçen Kasım ayında 148.000 dolardan vardı, ancak geçen ay bunu 38.000 dolara indirdi; Citigroup ise Bitcoin’in Aralık 2021’e kadar 318.000 dolara ulaşacağını tahmin etti ve bu hedefi revize etmedi.

ARK Investment Management’ın ateşli kripto boğası ve fon yöneticisi Cathie Wood, Bitcoin’in yerleşim hacminin Mastercard’ı aştığını öne sürerek, 2022’de 100.000 dolarlık bir Bitcoin’in mümkün olduğunu defalarca söyledi. Ayrıca, son ağ yükseltmelerinin ve ödeme uygulaması Lightning Network’ün Bitcoin’in blok zincirinde artan kullanımının, ölçeğini ve faydasını artırdığını da ekliyor. Wood, tek bir Bitcoin’in değerinin 2026 yılına kadar 500.000 ABD Dolarını ve 2030 yılına kadar 1 milyon ABD Dolarını aşabileceğini tahmin ediyor.

Bu Bitcoin yutturmacasının diğer tarafındayken, teknik fiyat çizelgeleri analizinin Bitcoin’in “çift tepe” bir model yaşadığını öne sürdüğünü iddia eden sadık kripto eleştirmeni Peter Schiff’e sahipsiniz. “Çifte tepe”, önemli bir destek eşiğinin aşılması durumunda düşüş eğilimi gösteren zaman içinde bir fiyatlandırma modelidir. Schiff, Bitcoin’in madeni para başına 30.000 dolarlık mevcut eşiğin altına düşmesi durumunda, 10.000 dolarlık fiyat hedefine ulaşmasını engelleyecek hiçbir şey olmayacağını iddia ediyor.

2022’de iki şey olursa, Bitcoin coin başına 200 bin dolara ulaşabilir !

Önceki analistlerin geniş tahmin dalgalanmalarına rağmen, başka bir Bitcoin takipçisi, Bitcoin fiyatını 200.000 dolarlık fiyat hedefini tutturmaya zorlayabilecek iki faktör olduğunu söyledi. Fundstrat Global Advisor’ın kurucu ortağı Tom Lee, CNBC Crypto World’e Pazartesi günü verdiği röportajda, hedef fiyatına ulaşmak için gerekli iki faktörün mevcut yatırımcıların kriptoya geçmesi ve dijital varlık sektörünü meşrulaştırmak için düzenleyici eylemler olduğunu söyledi.

“Kriptoda büyük bir adım fonksiyonunun gerçekleştiğini görmenin en basit yolu, ABD’deki mevcut yatırımcıların – yeni yatırımcıların değil – Bitcoin’e tahsis edilmesini sağlamaktır. Amerika’daki servetin yüzde yetmiş altısı, yaşın üzerindeki insanlar tarafından kontrol ediliyor. 65. Bu, Bitcoin’in bir hobi olduğunu veya bodrumda yaşayan insanların oynadığı şeyler olduğunu düşünen insanlar tarafından tutulan yaklaşık 100 trilyon dolar. toplam ağ değerinde beş ila 10, 15 kat artış görebilirsiniz.”

Bitcoin bu yıl 200.000 dolara ulaşabilir mi?

Bu yıl 200.000 dolarlık bir Bitcoin harika olsa da, gerçekleşmesi pek olası değil. Kongredeki işlev bozukluğu seviyesini göz önünde bulundurduğunuzda, politikacılar Kasım ayında yapılacak ara seçimler için kampanyaya başlamak için Temmuz ayında yaz tatili için ara vermeden önce kripto düzenlemesi öncelikli bir konu olmayacak. Ayrıca, bebek patlamalarının emeklilik hesaplarından kriptoya %2’lik bir yatırım transferini tetikleyecek bir katalizör yok gibi görünüyor.

Hiç kimse geleceği %100 kesin olarak tahmin edemese de, son 10 yılda Bitcoin’in yıllık %230’dan fazla getiri sağlayarak diğer tüm varlık sınıflarından daha iyi performans gösterdiğini biliyoruz. Bitcoin’in bu yıl 200.000$’a ulaşacağı ihtimaller arasında olmasa da, makroekonomik koşullar istikrarsız hale gelirse 100.000$’a bile ulaşmak zor olabilir. Bununla birlikte, Bitcoin’in güçlü deflasyonist doğası ve altında yatan temeller göz önüne alındığında, Bitcoin’in 75.000 ila 90.000 ABD Doları arasında tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşması mümkündür.Kısaca Bitcoin 2022 fiyat tahmini bizleri pek sevindirmeyecek gibi gözüküyor.

 

Ayrıca Uzmanların başka bitcoin yorumlarını merak ediyor ve altcoin yorumları ile ilgileniyorsanız sitemize göz atabilirsiniz.

 

Ve “ballpark” ile Magic 8 topum ve kristal topumdan gelen geri bildirimlere dayanan kişisel tahminimi kastediyorum – bu yüzden bunu finansal tavsiye olarak almayın ve kendi araştırmanızı yaptığınızdan emin olun. Kısaca bu haber yatırım tavsiyesi sayılmamaktadır.

İlgili Yazılar