Coin Yorumcu

  1. Anasayfa
  2. »
  3. NFT Haberleri
  4. »
  5. Bill Gates,NFT ve Bitcoin ile Alay Etti!

Bill Gates,NFT ve Bitcoin ile Alay Etti!

Bill Gates,NFT ve Bitcoin ile Alay Etti!

Bill Gates, NFT ve Bitcoin Yatırımlarının Olmadığını Belirtti

(CNN) Bill Gates’i kripto para birimleri ve NFT hayranları arasında saymayın .

Microsoft kurucu ortağı Salı günü bir “TechCrunch” konferansında, yatırımcıların değersiz veya  yüksek değerli varlıklardan para kazanabilecekleri fikrine atıfta bulunarak, bu NFT ve kripto para trendlerinin “%100 daha büyük aptal teorisine dayalı” olduğunu söyledi.

Bill Gates, kendisinin “uzun veya kısa değil” net bir şekilde kripto para olduğunu ekledi. Ve Bored Apes NFT’leriyle alay etti ve “maymunların pahalı dijital görüntülerinin” “dünyayı son derece iyileştireceğini” söyleyerek şaka yaptı.

Kripto para ve NFT yatırımları yerine Gates, geleneksel yatırımı tercih ettiğini söyledi.

“Bir bakkal gibi ürünleri pazarlayan döner sermayeye veya ürün ürettikleri bir şirket gibi varlık sınıflarına alışığım” dedi.

Yorumları, bitcoin ve diğer kripto para birimleri çökerken geliyor. Bitcoin, Kasım 2021’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 69.000$’a ulaştı. O zamandan beri, dünyanın en değerli kripto para birimi, değerinin üçte ikisini kaybetti ve Salı günü 23.000$’ın altına düştü. Cuma gününden bu yana değerinin yaklaşık %25’ini kaybetti.

Kripto borsası Coinbase, dijital para piyasası çökmeye devam ederken çalışanlarının %18’ini işten çıkardığını duyurdu.

Gates daha önce kripto paradan şüphe etmişti. Bloomberg ile 2021 röportajında ​​Gates, Elon Musk ve Tesla’nın bitcoin’e yatırım yapmasının bir şey olduğunu söyledi, ancak bu, ortalama yatırımcıların bu liderliği takip etmesi gerektiği anlamına gelmiyor.

Gates, “Bence, harcayacak fazla parası olmayan, durumu olmayan insanların kolay bir şekilde zengin olabilmek için bu cahillere kapıldığını düşünüyorum” dedi. “Yani bitcoin üzerinde yükseliş eğiliminde değilim.”

Bill Gates’in gönderisi , kripto paraların ve NFT‘lerin The Atlanta Voice’da ilk kez ortaya çıkan bir sahtekarlık olduğunu söylüyor.

İlgili Yazılar