Coin Yorumcu

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Taraftar Token Yorumları
  4. »
  5. Barcelona Token,Altcoin Çıkartıyor !

Barcelona Token,Altcoin Çıkartıyor !

Barcelona Token

Barcelona Token,Altcoin Çıkartıyor !

Barcelona, ​​kendi dijital varlığını yaratmak istediği için Polkadot ve Binance gibi kripto para firmalarıyla olası ortaklıkları reddetti.

FC Barcelona, ​​mali durumunu çoğaltmak için yeni bir kripto para geliştirme planlarını açıkladı . Başkan Joan Laporta, bu haberi Katalan’da düzenlenen Mobil Dünya Kongresi 2022’de yaptı.

Barcelona Kendine Ait Altcoini Yaratmak İstiyor

Böylelikle coin, Barca’nın finansman sağlama ve yabancı yatırımcılar ve kurumsal organizasyonlar ile bağlantılı kulüplerle rekabet etme yolu.

Taraftar tokeni fikri yeni olmasa da Barcelona kendi kripto para birimine sahip ilk futbol kulübü olabilir. Ancak kulüp bununla da kalmayı planlamıyor; başkan ayrıca Metaverse ve NFT’sini yaratma olasılığını da önerdi.Barcelona token ile birlikte bu projelere de yatırım alınacağı öngörülüyor.

Laporta, kulübün kripto para hırslarının kripto para şirketlerinden sponsorluğu reddetmesinin nedeni olduğunu açıkladı.

Bu, Barcelona’nın Polkadot ve Binance’den gelen sponsorluk tekliflerini reddetme kararına atıfta bulunuyor . Bunun yerine, müzik sektörünün devi Spotify ile ortak olmayı seçti.

 

Kripto para fan belirteçleri piyasa değeri düşüşü

Barcelona bağımsız bir coin fikrini düşünüyor olsa da, Avrupa’nın dört bir yanındaki diğer bazı futbol kulüpleri, blockchain ağlarıyla ortaklaşa taraftar coinleri yarattı. Mevcut veriler , taraftar jetonlarının şu anda sporda en yaygın kripto para benimseme biçimi olduğunu gösteriyor.

Juventus Paris-Saint Germain , Lazio Galatasary Manchester City ve daha fazlası gibi birçok futbol kulübü taraftar tokenlerini piyasaya sürdü. Barcelona’nın bile halihazırda Barcelona tokenı mevcut. 29 milyon dolarlık bir hacmi yüksek olan ve borsa değeri yüksek olan BAR adlı bir tokeni var ve bu da onu en değerli üçüncü hayran simgesi yapıyor.

İlk ikisi, sırasıyla 51 milyon dolar değerinde PSG ve 38 milyon dolar Manchester yer alıyor. İki token Socios tarafından çıkarıldı ve Chiliz (chz) coin blockchain üzerine inşa edildi.

Bununla birlikte, hayran coinleri için toplam piyasa hacminin değeri geçen yıldan bu yana azaldı ve şu anda 354 milyon dolar seviyesinde bulunuyor. Bu, geçen yılın sonundaki 417 milyon dolarlık piyasa hacminden ve toplam değerden yaklaşık %15’lik bir düşüş.

Taraftar tokenlarda düşüş, taraftar tokenlerinin genel performansını yansıtır; bu durum, genellikle listelendikten sonra değerde büyük bir düşüş olur. Bunun nedeni belli olmasa da, taraftarlardan ziyade spekülatörlerin alana hakim olması muhtemeldir.

Ayrıca, çoğu taraftar coinin kendilerine bağlı herhangi bir özel avantajı,ayrıcalığı yoktur, bu da onları sadık hayranlar için ilgi çekici yapmaz.

Bu coinlerin gerçek değerini koruması ve taraftarları kendine çekmesi için, sahiplerinin oylama hakları, ödüller, ticari ürünler ve onları kulübe bağlayan diğer avantajlar gibi ayrıcalıklardan faydalanması gerekir. Barcelona zaten piyasaya uzun süredir aşina olduğundan, yeni kripto para birimi daha iyi kararlar verme şansı olabilir.