Coin Yorumcu

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Eğitim
 4. »
 5. Altcoin Analizi Nasıl Yapılır ?

Altcoin Analizi Nasıl Yapılır ?

altcoin analizi

ALTCOİN ANALİZİ NASIL YAPILIR

 

Kripto para dünyası çok geniştir ve yalnızca Bitcoin ve blockchain etrafında dönmez. Dolayısıyla altcoin analizi öğrenmeniz sizin için çok faydalı olacaktır. Kripto para piyasası kapitalizasyon toplayıcılarına göre bugün piyasada 5.000’den fazla kripto para birimi var ve her geçen gün daha fazlası piyasaya sürülüyor – bu da Yatırımcıların hangisine yatırım yapacaklarına karar vermesini biraz zorlaştırıyor.Böylelikle Altcoin yatırım tavsiyesi 2022 aramalarına artık son vermeniz çok olası.

Aslında, gerçek olmayan birçoğu var. Dolandırıcılar kripto para alanındaki potansiyel fırsatları gördü ve insanların parasını almak için bazı coinler tasarladılar. İster kripto para piyasasına yatırım yapmak isteyen yeni başlayan biri olun, ister deneyimli bir yatırımcı olun, aşağıda herhangi bir coini analiz etmede size rehberlik edecek bazı teknikler bulunmaktadır.

 

 1. Belirteç teknik incelemesini inceleyin

Belirteç teknik incelemesi, ekibin projeye yönelik amacını ve belirtecin kullanım durumlarını bulacağınız yerdir. Bu nedenle, gerçekçi hedeflerin ana hatlarıyla belirlenip belirlenmediğine karar vermenize yardımcı olacaktır.Coin Analiz ve Coin yorumlarını, altcoin yorumları ve altcoin haberlerini takip etmenizde fayda sağlayabilir.

Ve gerçekçi hedefler bulmuş olsanız bile, bunların başka bir projenin teknik incelemesinin sayfalarından çıkmadıklarından emin olmanız gerekir. Çünkü kabul edelim, ikincisi defalarca oldu.Altcoin analizi kolay bir süreç değildir. Bunu göz önünde bulundurmanızda fayda var.

 1. Projenin arkasındaki ekibi değerlendirin

Projenin teklifleri hakkında iyi bir bilgiye sahip olduktan sonraki adım, projeyi destekleyen ekibi değerlendirmektir. Geçmişte saygın projelerde çalışan var mı? Blockchain ekosisteminin saygın üyeleri mi? Nitelikleri nelerdir?

Bu değerlendirmenin amacı, gerçekten ne yaptığını bilen kişiler tarafından desteklenen bir coine yatırım yaptığınızdan emin olmaktır. Bunu, sizi sadece kazançları çöpe atacak bir şirkete yatırım yapmaktan kurtaracak temel bir analiz olarak düşünün. Ancak, görüntülerin internetten kolayca kaldırılabileceğini unutmayın.

 1. Projeyi sosyal medyada inceleyin

Bir Coin’e veya Altcoin’e yatırım yapmanın kesin bir yolu, coin topluluğunu sosyal medyada yakından takip etmektir. Burada, projenin amacını destekleyen geniş bir topluluğa sahip olup olmadığını öğreneceksiniz. Facebook, Twitter, Telegram ve Reddit başlamak için iyi bir yer olacaktır.

Aynı notta, başkalarının proje hakkında ne söylediğini öğrenecek ve böylece bilinçli kararlar alacaksınız. Söylemeye gerek yok ki, insanların proje hakkında olumlu açıklamalar yapmaları için ödüllendirildiği ödüller var. Bu nedenle, bu tür incelemeler önyargılı olabilir.

 1. Yasallık Sorunlarını Belirleyin

Altcoin analizinin en önemli başlıklarından biridir.Yani yatırım yapmak için harika bir jeton ICO’su buldunuz, ancak yetki alanınız nedeniyle katılmanıza izin verilmiyor. Hâlâ yatırım yapmak için çabalasaydın kanunları çiğnemiş olursun.

Bununla birlikte, ülkenizdeki düzenleyicilerin bu tür tekliflere katılımı kısıtlamadığından emin olmanız gerekir. Bununla birlikte, ICO’lar hala çok sayıda bölgede düzenlenmemiştir ve bazılarında düzenleyiciler daha dostane kurallar üzerinde çalışmaktadır.

 1. Belirteç projesinin büyük bir sorunu çözüp çözmediğini doğrulayın

Bunu doğrulamak, yatırım yapmak üzere olduğunuz bir jetonu analiz ederken kaçırmamanız gereken bir diğer önemli faktördür çünkü bir jetonun piyasa değerinin fayda değerini belirler. Akıllı bir yatırımcı olarak, bir jetona yatırım yapmadan önce cevaplamanız gereken bir soru şudur: Bu jetonun çözdüğü benzersiz sorun nedir?

Örneğin Atayen A.Ş.’yi ele alalım. SaTT çözümü ile reklamcılık sektörünü ve özellikle influencer sektörünü yeniden tanımlıyor, en son teknoloji ile geliştirilmiş bir platform ile herkesin sosyal ağlardaki gönderilerinin ödüllendirilmesine olanak tanıyor. Bir diğeri Vinchain; Yüzde 100 güvenli, şeffaf ve herkes tarafından erişilebilir, kullanılmış araç bilgilerinin dünya çapında bir blok zinciri veritabanı oluşturuyor vb.

Pratik olarak, büyük bir sorunu benzersiz bir şekilde çözen blok zinciri projeleri, talepte daha fazla artışa sahip olacak ve böylece tokeninin ticarete açık değerini artıracaktır.

 1. Güvenilir kişileri bulun

Elinizde çok fazla iş olabileceği ve her projeyi dikkatle incelemek için her zaman zamanınız olmayabilir. Durum buysa, paranızın pahasına olmamalıdır.

Kripto para alanında güvenilir kişileri takip etmek faydalı olacaktır. Bu, ekosistem hakkında iyi bilgiye sahip ve size sağlam tavsiyelerde bulunabilecek deneyimli kişiler olmalıdır. Ekran başında bir projeyi analiz etmek için saatler harcamaktan sizi kurtarır.

 1. Simgenin proje duyurularından haberdar olun

Bir jetona yatırım yapmak ve özellikle paranız tehlikedeyken uyumak istemezsiniz. Bu nedenle, projeyi çeşitli sosyal medya kanallarında takip etmek iyi bir uygulamadır. Kendinizi güncel tutmak için bu kanallarda en son duyuruları bulacaksınız.

Dahası, bir Bitcoin Talk Forumu ve çoğu projenin duyuru yayınladığı daha fazla forum var. Ve herkesin yorum yapmakta özgür olduğu göz önüne alındığında, bu tür haberlerle ilgili kullanıcı duyarlılığı kazanacaksınız. Ayrıca Forumda olabilecek soruları sormak için iyi bir zaman.

 1. Zamanlama

Altcoin analizinin en son maddesi olan “Zamanlama” herşeydir. Listede son sırada yer alabilir, ancak aynı derecede önemlidir çünkü yatırım yapmak için en iyi zamanı seçmek yatırım getirinizi etkileyebilir. Buna göre, ayı ve boğa piyasaları olduğu göz önüne alındığında, kripto para birimlerine yatırım yapmak için doğru zaman olup olmadığını bilmeniz gerekir.

Şu anda, piyasanın genel olarak patlamada olduğu söylenebilir. Aynı şey, ICO endüstrisinin patlamada olup olmadığını düşünmek için de geçerlidir.

Herhangi bir kripto jetonunu analiz etmek parkta yürümek değildir. Bununla birlikte, bu ipuçlarını göz önünde bulundurmak, zamana direnecek ve kısa ve uzun vadede muazzam kâr sağlayacak potansiyel coinleri seçmenize rehberlik edecektir.

İlgili Yazılar