Coin Yorumcu

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Meme Coin Yorumları
  4. »
  5. ADA Altcoin Artık Meme Coin Mi Oluyor ?

ADA Altcoin Artık Meme Coin Mi Oluyor ?

ADA Altcoin

ADA Altcoin Artık Meme Coin Mi Oluyor ?

“Meme Coin” terimi, kripto para borsasında, çok az değeri olan veya hiç değeri olmayan veya bir ama hizmet etmeyen, amacı olmayan kripto para birimi belirteçlerini tanımlamak için kullanılan aşağılayıcı bir kelimedir.

Terim, büyük seviyede Bitcoin balinaları tarafından, Bitcoin yaygınlaştıktan sonrasında geliştirilen altcoinleri ya da kripto para birimlerini tarif etmek için aşağılayıcı bir terim olarak kullanıldı

Dogecoin, rvn coin, waves coin ,holo coin, luna coin, shiba coin ve XRP’si gibi kripto para birimleri, saf spekülasyona dayalı değerleriyle sınırlı alanlarda kullanıma sahip oldukları ve sırf var oldukları için değerliymiş gibi göründükleri için işaretlenmiştir.

Bununla birlikte, bazı altcoinler, kripto para takipçilerini, özellikle de içlerinde gelişmiş olanların gözünde açıklamayı bırakacak kadar büyüdüğü için, terimin son kullanımı gelişmektedir.

Son zamanlarda muafiyetin yapıldığı böyle bir kripto para birimi , kripto paranın kendisine piyasa değeri veren önemli niteliklere sahip olduğu kanıtlandığından Cardano (ADA) altcoin . Nitelikler arasında enerji verimliliği, geliştirdiği kullanım örnekleri ve diğer blockchain öğrenilen dersleri düzelten özelliklerle pazara girişi yer alıyor.

 

 

Ada Altcoin - Via tradingview

 

İlk olarak, Cardano ada altcoin , ana güvenlik mekanizması olarak hisse ispatını kullandığı için enerji açısından verimli olarak tanımlanıyor. Cardano altada coin’nin kurucusu ve Ethereum’un kurucu ortağı Charles Hoskinson, Nisan ayında Forbes ile yaptığı röportajda, “Örneğin Cardano ada altcoin , şu anda Bitcoin’den 1,6 milyon kat daha fazla enerji verimli” dedi. İş kanıtının avantajları olsa da, kripto para topluluğu aynı zamanda hisse kanıtının güçlü noktalarından bahsediyor .

Ayrıca Cardano ada coin’nin arkasındaki şirket olan IOHK, eğitim, perakende, finans ve sağlık sektörlerinde kullanıma uygun bir platform inşa ediyor. Nisan ayında, IOHK’nın blockchain Etiyopya hükümeti tarafından ülkenin eğitim sistemini yenilemek için seçildi . Cardano ada altcoin platformu, planlara göre ülke çapında beş milyon öğrenci ve öğretmen için notları doğrulamak, okul performansını izlemek ve eğitimi artırmak için bir sistemin bel kemiğini oluşturacak.

Ek olarak, Cardano (ADA) altcoin , üçüncü nesil bir genel blockchain ve DApp geliştirme platformu olarak adlandırılır. Üçüncü nesil bir kripto para birimi olmak, Cardano ada altcoin’nin Bitcoin ve Ethereum’un kavramlarından öğrenilen dersleri alması ve eksikliklerini iyileştirmesi anlamına gelir. Cardano ada coin örneğinde, ölçeklenebilirliği, güvenliği ve sürdürülebilirliği geliştirmek için katmanlı mimari gibi yeni gelişmelerden yararlanıyorlar.Bu şekilde, ağ varsayımsal olarak daha çok kullanışlılık yarattı, kusurları ele aldı ve hem Bitcoin aynı zamanda Ethereum’daki verimsizlikleri düzeltti. Bu özellikler ağın lehinde çalışmakta ve ağın potansiyel olarak uzun ömürlü olacaklardan biri bulunduğunu göstermiştir.

Cardano ada altcoin şu anda 64 milyar doları aşan piyasa değeri ile 4. en büyük kripto para birimidir. Kripto para birimi de son 7 günde %32 arttı ve şu anda günde %15 artışla 2 dolardan işlem görüyor.

Olumlu piyasa performansı, ağın ilk smartcontacts testinin başlatılmasıyla elde ettiği son dönüm noktasıyla da bağlantılı olabilir.

 

İlginizi çekebilir: Bitcoin 2022 Fiyat Tahmini ? Merak ettiyseniz buraya tıklayarak haberimize ulaşabilirsiniz.

İlgili Yazılar