Coin Yorumcu

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Finans Haberleri
  4. »
  5. 2022 Mart Ayında Alınabilecek En İyi Hisse !

2022 Mart Ayında Alınabilecek En İyi Hisse !

2022 Mart Ayında Alınabilecek En İyi Hisse

2022 Mart Ayında Alınabilecek En İyi Hisseler Nelerdir ?

2022 Mart Ayında Alınabilecek En İyi Hisse !

 

LendingClub’ın yakın tarihli bir raporu, ücret artışlarının ortasında bile , Amerikalıların %61’inin geçen yıl maaştan maaşa yaşadığını gösteriyor. Bu yüksek bir rakam ve gelirinizi çeşitlendirmenin ve tamamlamanın yollarını bulmanın önemli olduğunun bir başka kanıtı. Bunu yapmanın kolay bir yolu, temettü stoklarıdır. Tabi ki Yatırım tavsiyesi olarak söylemiyoruz. Yurt dışından elde edilen temettü geliri ise hatırı sayılır sayılara sahip.

Mart ayına girerken, en iyi üç temettü hissesi Walgreens Boots Alliance (WBA), Yenilikçi Sınai Mülkiyet (IIPR) ve Unilever (UL). Henüz bu fırsat kaçmamışken değerlendirebilmek için bir fırsat olabilir.2022 mart ayında alınabilecek en iyi hisselerimize göz atacak olursak;

1. Walgreens Boots Alliance

Eczane perakendecisi Walgreens şu anda hissedarlarına %4,2’lik bir temettü getirisi ödüyor – bu, S&P 500 ortalaması olan %1.3’ün üç katı büyüklüğünde. Walgreens’e 10.000$’lık yatırım yapmak, yıllık 420$’lık bir gelir sağlayacaktır (ortalama hisse senedi ile sadece 130$’a karşılık).Tabii son dönemlerde yaşanan savaş gerginliği bu durumu etkilemekte.

Ve uzun vadeli yatırımcılar için daha da umut verici olan şey, gelecekteki faiz artışlarından yararlanma olasılığıdır; Walgreens bir Temettü Aristokratıdır ve geçen yıl %2.1’lik bir faiz artışından sonra, art arda gelen faiz artışları serisi 46 yıldır.

Şirket, 33,9 milyar dolarlık gelirinin analistlerin 32,74 milyar dolarlık beklentilerini aştığı 2022 mali yılı için (30 Kasım 2021’de sona eren) güçlü bir ilk çeyrek geçiriyor. Hisse başına düzeltilmiş kazançları da aynı şeyi yaptı ve analistlerin öngördüğü 1,33$’a kıyasla 1,68$’a ulaştı.

Firma, yarı yıl boyunca mağazalarında çok fazla satış elde etmek amacıyla 15.6 milyon COVID-19 destekleyici aşı uygulamasından yararlandı. Bu bir kenara pandemiden önce bile kârlıydı.

Bugün, Walgreens’in 52 haftanın en düşük seviyelerine yakın alım satımı ile yatırımcılar, büyük bir miktar kapmak ve yıllarca satın alıp elinde tutabilecekleri güvenli, güvenilir bir markaya yatırım yapmak için mükemmel bir fırsata sahipler.

2. Yenilikçi Sınai Mülkiyet

Bugün göz önnüde bulundurulması gereken bir diğer cazip hisse, gayrimenkul yatırım ortaklığı (GYO) Yenilikçi Sınai Mülkler (IIPR) hissesidir. kağıt ve kırtasiye odaklı GYO, Walgreens’ten daha düşük bir getiri olan %3,3 ödüyor, ancak şirketin izlediği inanılmaz büyüme yolu, bunu sahip olmak için son derece ilgi çekici bir yatırım haline getiriyor.

Şirket bu haftanın başlarında dördüncü çeyrek ve yıl sonu kazançlarını açıkladı ve 204,6 milyon dolarlık gelir yıldan yıla %75 arttı. İşletme mülk listesine eklediğinden, hem net gelir hem de operasyonlardan elde edilen fonlar (FFO), benzer yüzdelerde büyüdü; yıl içinde 37 yeni gayrimenkul alımı gerçekleştiren şirket, portföyünde bulunan toplam 103 gayrimenkule ulaştı. Şuan yıllık temettü geliri hisse başına 6 doların üzerinde.

Ve büyüyen finansal olarak değil, büyük bir getiriye de sahip. IIPR bir Aristokrat değil çünkü yeterince uzun süredir ortalarda yok (2016 sonlarında halka açıldı), ancak şimdiden sahip olunması gereken etkileyici bir temettü yatırımı haline geliyor. Bugün, 2017’de ilk kez düzenli ödeme yapmaya başladığında dağıttığı 0.15 $’ın 10 katı olan 1,50 $’lık üç aylık temettü ödüyor.

Gelişmekte olan kağıt ve kırtasiye sektöründe hala daha fazla büyümenin ufukta olmasıyla birlikte, Yenilikçi Sınai Mülkiyet uzun vadede elde tutulacak.Belki bu şekilde kazanç sağlanabilir. Ve hisseleri 2022’de şimdiye kadar %33 düşerken (muhtemelen sadece büyüme stoklarında değil, aynı zamanda esrar sektöründe de genel düşüş nedeniyle), S&P 500 sadece %13 düşerken, şimdi yükleme yapmak için iyi bir zaman olabilir bu hisse.

3. Unilever

Bu listenin son Hissesi “Unilever” .Sonda yer alsa da yine de ortalamanın çok üzerinde. Şirketin ev ürünleri arasında Ben & Jerry’s, Sunlight ve Dove gibi markalar yer alıyor. Markasının altında, kişisel bakım, güzellik, gıda ve ev bakım gibi pek çok ürünleri kapsayan 350’den fazla ürün gamına sahiptir. 190’dan fazla ülkedeki küresel varlığı, onu hem uzun vadeli istikrarı hem de sunduğu çeşitlilik için vazgeçilmez bir hisse haline getiriyor.

Şirket, satışları 52,4 milyar avroyu aşan, dokuz yıldaki en güçlü büyüme oranını %4,5 ile gösteren güçlü bir 2021’den çıkıyor. Yıl boyunca artan maliyetlerden kaynaklanan zorluklarla karşı karşıya kalmasına rağmen, Unilever buna karşı koymak için fiyatlandırma ayarlamaları yaptığını söylüyor; geçen yıl faaliyet karı %4,8 artarak 8,7 milyar avroya ulaştı. Geçen yılki kazancına göre, şirketin ödeme oranı yönetilebilir bir %74’tür. 2021’de %3 artan hisse başına temettü ile ödemelerini arka arkaya 20 yıldan fazla artırdı.

Unilever’in hissesi bu yıl %10 düşen S&P 500’den daha mütevazı bir düşüş yaşadı. Ancak, hala yılın en düşük seviyelerinde. Bu bazı yatırımcılar için fırsat olabilir. Detaylı araştırmakta fayda var. Fakat Yatırım tavsiyesi değildir.

 

Bu düşüş fırtınası sadece Hisselerde değil Altcoinlerde de mevcut. Sizde Altcoin yatırım tavsiyleri 2022 pazarını merak ediyorsanız buraya tıklamanız yeterli !

 

2022 Mart Ayında Alınabilecek En İyi Hisse ! adlı haberimiz asla yatırım tavsiyesi değildir !  yatırım, araştırılarak yapılır.

İlgili Yazılar